tgoop.com/sergiytaran/1177
Last Update:
❗️"Гарантії безпеки" від Великої Британії – так собі… Бо у міжнародній політиці гарантії по-справжньому працюють лише тоді, коли будуються на взаємних і тісно переплетених інтересах. Найкращі гарантії безпеки пишуться не на папері, а цементуються спільними військовими штабами, арміями, навчаннями, спільними грошима, технологіями та військовими виробництвами, в яких зацікавлені ОБИДВІ країни. Коли ж одна сторона, навіть з найкращих міркувань, щось «обіцяє» звисока іншій країні – це називається не гарантіями, а меморандумом доброї волі, який може бути виконаний, а може і ні.
👉Саме тому лише НАТО є найдієвішим гарантом безпеки для всіх його учасників, бо передбачає створення не лише спільних стандартів, а і спільної інфраструктури та цілої системи оборони, в якій зацікавлені всі. Простіше кажучи, у штаб-квартирі НАТО сидять представників усіх країн, - тому, наприклад, буде складно надати, або не надати пріоритет якійсь одній країні у разі небезпеки.
⛔️Всього цього в Угоді про співробітництво у сфері безпеки між Україною та Великою Британією і близько немає. Ну, принаймні, немає в тій частині, яка була офіційно оприлюднена. Можливо, існує ще якась інша неоприлюднена частина. Але і політичний статус її відповідно буде іншим.
⚡️Як варіант, певним замінником спільних штабів може стати чітка конкретика про терміни, кроки та бюджети. Наприклад угода про безпеку між США та Ізраїлем містить дуже конкретні дії та фінансові зобов’язання, - на випадок війни і на випадок миру. Зокрема, на випадок миру Вашингтон зобов’язався надати військову допомогу на суму $38 млрд у період із 2019-го по 2028 рік. Хоча, як бачимо, прямо зараз на прикладі дебатів у Конгресі навіть на випадок війни США фізично не можуть надати Ізраїлю швидку і безкомпромісну допомогу. Натомість, в британських «гарантіях безпеки» є лише одна оцифрована конкретика - право України впродовж 24 годин поговорити з Лондоном у випадку нової російської агресії.
💥Єдине, що однозначно позитивно в Угоді, це те, що сторони бачать її як тимчасову – до часу вступу України в НАТО. Але в такому разі, цю угоду та «гарантії безпеки» від інших країн варто доповнити конкретними часовими рамками і кроками, - коли і як Україна може долучитися до Альянсу.
BY Sergiy TARAN
Share with your friend now:
tgoop.com/sergiytaran/1177