Telegram Web
«Вчи історію. Готуй революцію, Лишай авдиторію. Виходь на вулицю», — говорить нам Сергій Жадан. Одним словом — змінюй! І ми знаємо, хто може з цим допомогти 😌

Адвокаційний ФРІ-табір «Змінюй!» навчить крок за кроком втілювати в життя зміни, які ти хочеш бачити. Він не лише для юристів чи адвокатів — він для кожного й кожної, хто прагне робити те, що болить.

12-16 серпня у наметовому містечку на Київщині:
🍀 опановуй основи аналізу суспільних проблем
🍀 застосовуй на практиці інструменти впливу
🍀 знаходь друзів, яким так само не байдуже, в якій країні ми всі живемо

Програма ФРІ-табору розрахована на молодь віком 17-21, але не буває застарих і замолодих для змін. Твої побажання та мотивація впливатимуть на формування освітнього контенту.
📍 Реєструйся за посиланням: https://bit.ly/45pW1mn

Організаційний внесок для відібраних учасників та учасниць — 750 грн.

🟣 Фундація Регіональних Ініціатив | Шо по правах
У справі про вбивство Катерини Гандзюк оголосили вироки.

31 липня 2018 року херсонську активістку Катерину Гандзюк облили сульфатною кислотою, внаслідок чого вона отримала опіки 40% шкіри і перенесла 10 операцій. 4 листопада 2018 року Гандзюк померла в лікарні.

Обидва підозрюваних — ексголова Херсонської облради Владислав Мангер та помічник депутата облради Олексій Левін отримали 10 років позбавлення волі. Раніше вони свої провини заперечували.

На користь родини Гандзюк вони мають також сплатити 15 мільйонів гривень.

🟣 Фундація Регіональних Ініціатив | Шо по правах
👉 Від кого: команда ФРІ-табору «Змінюй!»
👉 Кому: кожному та кожній, у кого горить з маленьких та великих проблем

Ми задумали цікаву адвокаційну авантюру для всіх охочих з хорошою мотивацією. Тож 12-13 серпня запрошуємо до Києва на Школу адвокації! 🥳

📌 Реєстрація за посиланням: https://forms.gle/8vFy3XnNawsxxSJP6
Буде невеличкий внесок — про нього повідомимо відібраним учасникам. Годуємо, допомагаємо знайти хост у Києві в разі необхідності.

Наша місія зі "Змінюй!" лишається незмінною (pun intended) — показати молоді, що адвокація — то не страшний звір; навчити, як захищати й відстоювати свої права, навіть якщо ви ніколи до цього не займалися правозахистом.

Заповнюйте анкетку до 9 серпня включно і нумо робити те, що болить! 🚀
📍ФРІ підтримує заяву щодо розгляду московським судом апеляції на вирок Максиму Буткевичу

22 серпня 2023 року в москві перший апеляційний суд загальної юрисдикції розгляне скаргу на “вирок” правозахиснику і журналісту, військовослужбовцю Максиму Буткевичу, засудженому до 13 років колонії суворого режиму так званим судом підконтрольної росії “лнр”.

Максим Буткевич близько 20 років присвятив правозахисній діяльності. З початком повномасштабного вторгнення Максим Буткевич долучився до Збройних сил України. Потрапив до російського полону в червні 2022 року в Луганській області.

10 березня 2023 року стало відомо, що підконтрольний росії суд т.зв. “лнр” засудив Буткевича до 13 років колонії за надуманим звинуваченням. Справа не має жодних доказів, до того ж є дані про перебування підрозділу Максима в іншому регіоні.

Зважаючи на те що правосуддя не існує в російській федерації та на окупованих нею територіях, ми не маємо жодних ілюзій та сподівань на справедливий процес.

Закликаємо світову спільноту продовжувати тиск на російську федерацію для звільнення Максима Буткевича та всіх несправедливо ув’язнених українських військових та цивільних громадян.

🖇 Повний текст заяви за посиланням

🟣 Фундація Регіональних Ініціатив | Шо по правах
Вирок військовополоненому правозахиснику Максиму Буткевичу московський суд залишив без змін. Про це повідомили "Ґрати".

💬 Я хотів би висловити подяку всім тим людям, яким небайдужа моя доля та всіх українських військовополонених, які зараз у тяжкій ситуації. Люди, які перебувають у статусі або військовополонених, або вже засуджених, теж постійно думають не лише про рідних та близьких, а й про всіх, хто залишився на волі, хто перебуває в Україні, і всі сподіваються, що військовополонених звільнять, — сказав Буткевич у суді.

Максим Буткевич — правозахисник, який виступав за звільнення українських політв’язнів, допомагав українським переселенцям з 2014 року.

Буткевич мобілізувався у перші дні вторгнення, у червні 2022 — потрапив у полон. У березні «суд» на окупованих територіях Донеччини та Луганщини «засудив» Максима Буткевича за нібито обстріл під'їзду житлового будинку в Сєвєродонецьку

Фото: Telegram/«Ґрати»
💔Сьогодні, 4 вересня 2023 року, вже друга річниця з незаконного арешту заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла та кримськотатарських активістів, братів Асана та Азіза Ахтемових.

Їх затримали за сфальсифікованою справою за підозрою у так званому підриві газопроводу в селі Перевальне Сімферопольського району.

Нам дуже важливо пам’ятати та висловити підтримку їм та всім політв’язням, яких росія ув’язнила під час тимчасової окупації Криму. І ще більш важливо пам’ятати про них не тільки сьогодні.
За останніми даними Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим, російська федерація незаконно утримує 209 кримських політв’язнів, серед яких 126 кримських татар. У кримінальних справах громадяни України переслідуються з релігійних мотивів, за журналістську та правозахисну діяльність, за антивоєнні виступи, сфабриковані справи про диверсії, тероризм, екстремізм та шпигунство.

Візьміть участь в ініціативі, оберіть бранця Кремля та надішліть їй або йому листа на фізичну поштову адресу або онлайн до 19 травня включно. Листа або листівку можна надіслати на поштову або електронну адресу:
[email protected].
Центр інформації про права людини, а/с В-539, м. Київ, 01001

Якщо ви не визначилися, кому саме написати листа, але вам все одно хочеться підтримати політв'язнів, можете не вказувати конкретного адресата, оскільки часто буває, що політв'язні (особливо у місцях несвободи в Криму) перебувають разом по декілька людей в одній камері, тому вони зможуть усі разом прочитати ваш лист.
Channel photo updated
🏳️‍🌈Щороку в червні відзначають Місяць гордості, який покликаний привернути увагу до права кожної людини на рівність, гідність, самоідентифікацію та права бути тим, ким кожен з нас є насправді.

Саме червень обрали, щоб висловити повагу Стоунволському повстанню, яке відбулося у 1969 році і поклало початок сучасному руху за права ЛГБТ-спільноти, а назву Місяць гордості придумала активістка Бренда Говард, яка організувала перший прайд.

Все більше українських організацій, проєктів та бізнесів також підтримують Місяць гордості і відкрито заявляють про підтримку свободи та різноманіття кожної людини, а також показують, що поважають права людини і рівність.

ФРІ вкотре підтримує Місяць гордості, бо однією з наших цінностей є рівність і ми визнаємо та захищаємо рівні права людей незалежно від їх віку, статі, релігійних поглядів, кольору шкіри, сексуальної орієнтації, гендерної ідентичності та інших ознак.

Всі українці прекрасні у своїй різноманітності, ми — кохання і ми — гордість!
6 років тому радницю міського голови Херсона та громадську активістку Катерину Гандзюк облили сірчаною кислотою біля під'їзду її будинку. Вона отримала численні опіки, перенесла кілька операцій і за 3 місяці померла в лікарні.

Замовники цього злочину – колишній голова Херсонської обласної ради Владислав Мангер та його помічник Олексій Левін – були визнані винними і засуджені до 10 років позбавлення волі.

Майже рік справа знаходиться в Київському апеляційному суді, де засуджені намагаються оскаржити вирок. Адвокати злочинців усіляко затягують процес, через що найгучніша справа щодо вбивства громадської активістки Катерини Гандзюк може буде програна.

Ми не можемо дозволити, щоб зусилля, витрачені на розкриття цього злочину, були марними. Наша присутність у залі суду стане потужним сигналом для суддів, що суспільство стежить за розвитком цієї справи і вимагає справедливого вироку.

Закликаємо всіх небайдужих приходити на судові засідання 2.08, 27.09, 11.10 ( об 11:30) в Київський апеляційний суд
Допоможи нам стати ще краще!

Саме ти сприяєш нашому руху, вказуєш правильний напрямок та допомагаєш створювати проєкти, які справді потрібні. Тож, твоя думка безпосередньо важлива. Вона дає нам розвиватися, змушує зростати та знаходити підхід до тих чи інших ситуацій.

Наразі ти можеш внести вагомий вклад у роботу Правозахисної служби ФРІ. Долучайся до нашого дослідження і допоможи нам зрозуміти, що тобі необхідно. Завдяки цьому ми зможемо дати відповіді на твої питання та вирішувати проблеми.

Просимо поділитися накипілим, тим, що турбує найбільше.

Дякуємо, що продовжуєш йти цей шлях разом з нами 💜
Українська молодь — рушій позитивних змін, генератор ідей та ініціатив, сила рішучості та дій.

Протягом багатьох років українська молодь долучається до правозахисного руху, не тільки захищаючи власні права, а й відстоюючи права інших та адвокатуючи позитивні зміни. Молодь не раз ставала драйвером цих самих змін виходячи на акції протесту, моніторячи виконання передвиборчих обіцянок посадовців та викриваючи корупціонерів, голодуючи під час Революції на граніті та віддаючи найцінніше під час боротьби за майбутнє України у час Революції Гідності й молодь впевнено продовжує це робити.

Війна на сході, окупація частини територій, які були домівкою для багатьох молодих людей та повномасштабне вторгнення стали потужними викликами, які молодь сміливо прийняла ставши на захист країни та очоливши волонтерський рух.

Українська молодь — тисячі громадян, які боронять землю від ворога, розвивають Україну, надихають та захоплюють своєю сміливістю кожного.

Сьогодні ми втретє святкуємо день молоді разом з Європейською спільнотою.
З днем молоді!
🩸 ФРІ підтримує оновлення правил донорства крові

У багатьох європейських країнах людям, які приймають антидепресанти, дозволено здавати кров. В Україні ж вони підпадають під обмеження, прописані в Додатку 3 до Порядку медичного обстеження донорів. Додаток дійсно визначає прийом ліків як тимчасове обмеження, але наразі не дає уточнень щодо переліку та характеру ліків, які є протипоказаннями.

Війна триває, і все більше українців звертаються за психологічною допомогою, розпочинаючи лікування антидепресантами. Це позитивний крок для підтримки ментального здоров’я, але діючі правила не дають їм можливості стати донорами, навіть якщо вони не підпадають під інші обмеження.

Лише за приблизними оцінками, попит на донорську кров та її компоненти в Україні зріс на 60%, і дефіцит відчутний. Тому разом із іншими організаціями закликаємо переглянути обмеження, щоб розширити коло донорів, які прагнуть допомогти.

🔗 Підтримайте зміни та підпишіть петицію
Зупинись на хвилину за те, що їхні серця зупинилися назавжди 💔

За час війни росії проти України ми втратили Віктора Гурняка, Сергія Молчанова, Дмитра Сінченка, Івана Парамонова та багатьох друзів і подруг ФРІ, тому ми підтримуємо і долучаємося до масштабної акції ГО «Вшануй» до Дня Збройних сил України та закликаємо кожного долучитися і вшанувати пам’ять загиблих героїв та героїнь.

📌 Коли? Завтра, 6 грудня, о 9:00
📌 Де? Київ, Харків, Суми, Львів — Пам’ятник Т. Г. Шевченку; Дніпро — Сквер Героїв (біля портретів загиблих воїнів); Одеса — вул. Дерибасівська (навпроти Міского саду)

Приходьте, приносьте плакати та фото людей памʼять про яких ви зберігаєте та про яких хотіли б розповісти, а також беріть з собою знайомих та друзів.

Ця хвилина може бути голосніша за усі крики. Це наша можливість нагадати завдяки кому ми досі живі і показати, що ми памʼятаємо.

6 грудня — це лише черговий привід, щоб почати. Ще одна можливість зробити цей жест щоденним, тож давайте разом покажемо, що ми памʼятаємо!
2024/12/18 09:44:22
Back to Top
HTML Embed Code: