tgoop.com/sudomareforma/1150
Last Update:
Верховний Суд зірвав оцінювання 180 недоброчесних суддів і поставив під питання очищення судів
🔴 Вчора, 3 липня, Велика Палата Верховного Суду опублікувала рішення у справі недоброчесного судді Господарського суду Харківської області Віталія Усатого. Він оскаржував у Верховному Суді процедуру проведення кваліфоцінювання щодо нього. І 13 червня ВП ВС визнала її недійсною, чим знівелювала кваліфоцінювання ще 180 недоброчесних суддів з висновками від Громадської ради доброчесності, дала їм можливість залишитись на посадах і поставила під загрозу очищення суддівського корпусу. Це рішення також суперечить положенням в законі.
❗️ За законом «Про судоустрій і статус суддів» існує єдина процедура проведення кваліфоцінювання. Відповідність судді займаній посаді, а також його або її здатність здійснювати правосуддя оцінюють колегії Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Ця процедура передбачає спеціальні правила розгляду за наявності висновку ГРД про невідповідність критеріям доброчесності. Якщо колегія (лише 3 члени Комісії) не погоджується з висновком ГРД, їх рішення стає чином лише за умови його підтримки щонайменше 11 членами ВККС на засіданні у повному складі.
На думку ж ВП ВС, процедура мала завершитись ще на рівні рішення колегії, і розгляд кандидатури судді повним складом ВККС у цьому випадку не є обов’язковим. Адже начебто існує дві різні процедури кваліфоцінювання: конкурсне — на здатність здійснювати правосуддя у відповідному суді та оцінювання на відповідність займаній посаді, за результатами якого суддя може бути звільнений. А отже, правила проведення першого не можна застосовувати до другого.
‼️ За такою логікою ВККС не може звільнити 180 недоброчесних суддів з висновками ГРД про невідповідність посаді, в порядку який визначає закон. Зокрема, серед них судді Отрош-молодша, Ключник, Луценко, Васильєва, Кицюк та інші, які притягали до відповідальності учасників Революції Гідності, мають нез’ясовані статки, масово звільняли від відповідальності нетверезих водіїв і їздили до РФ і окупованого Криму.
Нагадаємо, що громадські організації неодноразово звертали увагу на необхідність реформування Верховного Суду. Щобільше, це один з пріоритетів руху України в ЄС, а також реформ на 2024 рік від послів країн Великої сімки.
BY Фундація DEJURE
Share with your friend now:
tgoop.com/sudomareforma/1150