tgoop.com/sudomareforma/1216
Last Update:
Звершилося: у розкладі ВККС співбесіда із суддею, яку намагалася врятувати ВП ВС
ℹ️ Після резонансного рішення Великої Палати Верховного Суду щодо судді Усатого Вища кваліфікаційна комісія суддів і Вища рада правосуддя були на роздоріжжі: продовжити оцінювання 180 недоброчесних суддів із негативними висновками Громадської ради доброчесності чи розпочати перевірку суддів ВС. Схоже, ВККС визначилися — 16 вересня, у понеділок, запланована перша співбесіда з суддею, що входить до цього списку — Діаною Кіблицькою із Індустріального райсуду міста Дніпропетровська. Окрім того, вона одна із суддів-п’ятирічок, для яких депутат Роман Бабій створив “лазівку”, щоб залишити недоброчесних суддів на посадах.
Вітаємо таке позитивне зрушення ВККС щодо цих суддів, очікуємо на справедливе рішення. Очевидно, що Комісія прийняла позицію, що ці 180 суддів мають завершити оцінювання на відповідність займаній посаді саме на засіданні повного складу ВККС, як того і вимагав закон. Громадська рада доброчесності направила рішення про скасування висновку від 2019 року, зважаючи на пояснення судді, тож розгляд має відбутися вже з урахуванням цього рішення.
❗️ Тим часом 19 вересня ВРП збирається розглянути питання щодо внесення подання Президентові про призначення Миколи Зоріка на посаду судді Ковпаківського районного суду міста Суми. Він теж із п’ятирічок та згаданого вище списку 180. Його відповідність посаді судді визнала ще у 2019 році одна з колегій (3 осіб) попередньої ВККС, незважаючи на висновок про недоброчесність судді від ГРД. На початку 2024 року ВККС повним складом подолала висновок ГРД та згодом направила рекомендацію про призначення судді безстроково. Комісія не мала б направляти таку рекомендацію, адже суддя також з тих, кого рятував Бабій, і який раніше отримав від ВРП подання про призначення безстроково.
❗️ Очевидно, що Вища рада правосуддя не має на меті розглядати рекомендацію по суті, а намагається використати її, щоб допомогти Верховному Суду “відмазати” недоброчесних суддів від оцінювання. Такі дії ВРП створять небезпечну суперечність між двома ключовими органами суддівського врядування. Розгляд ймовірно має на меті прописати рішення ВРП, в якому вона визнає нову практику ВП ВС щодо судді Усатого. Водночас це розв’яже руки ВККС призначити кваліфікаційне оцінювання у тому числі суддів Верховного Суду. Вважаємо, що справедливим було б розпочати його з суддів Великої Палати, зокрема і голови Станіслава Кравченка.
Громадські організації вже неодноразово закликали ВККС продовжувати оцінювання цих 180 суддів відповідно до закону та попередньої практики, а ВРП розглядати подання Комісії. Тож очікуємо від ВРП підтримку позиції, яку вже чітко зайняла Вища кваліфікаційна комісія суддів, а не поглиблення кризи, яку створив своїм рішенням Верховний Суд.
BY Фундація DEJURE
Share with your friend now:
tgoop.com/sudomareforma/1216