Telegram Web
Суддю Арестову — звільнити: одноголосно рекомендувала 3 ДП ВРП

🔵 Сьогодні, 7 серпня, 3 Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя (Кандзюба, Лук’янов, Плахтій, Попікова, Сасевич) одноголосно рекомендувала звільнити суддю Донецького окружного адміністративного суду Людмилу Арестову за скаргою юристки Автомайдан Тетяни Чижик. Справа стосувалась ймовірної наявності у судді російського громадянства, що виявили журналісти “Схем”.

Тепер Арестова має 10 днів, щоби оскарження рішення ДП ВРП, після чого остаточне рішення за повним складом Вищої ради правосуддя.

❗️Вітаємо таке рішення Дисциплінарної палати, сподіваємося, що ВРП їх також у цьому підтримають.

Нагадаємо, через скаргу Автомайдану суддя подала заяву в поліцію на Тетяну Чижик за начебто втручання в приватне життя. Хоча вся інформація у скарзі також доступна у відкритих джерелах, зокрема й у розслідуванні “Схем”. Раніше вона також намагалася переслідувати журналістів.
Наголосували: ВККС обрали нового голову — Андрія Пасічника, але заступника — так і не змогли

🔵 Сьогодні, 7 серпня, Вища кваліфікаційна комісія суддів нарешті обрали нового голову — Андрій Пасічник — адвокат та кандидат юридичних наук. Очолював Управління повних перевірок Національного агентства з питань запобігання корупції. 

За Пасічника проголосувало 9 осіб. Тоді як за його опонента Віталія Гацелюка — 6 голосів. 

❗️Заступника, на жаль, обрати так і не змогли. Навіть в чотири спроби. На посаду висувались члени ВККС Омельян, Чумак, Богоніс.

❗️ Вітаємо ВККС із обранням голови і очікуємо на ще одну спробу виборів заступника завтра. Будемо стежити і робити висновки за результатами роботи Комісії. 

Нагадаємо, що попередній голова Роман Ігнатов звільнився з посади ще наприкінці березня. 
Фундація DEJURE
Наголосували: ВККС обрали нового голову — Андрія Пасічника, але заступника — так і не змогли 🔵 Сьогодні, 7 серпня, Вища кваліфікаційна комісія суддів нарешті обрали нового голову — Андрій Пасічник — адвокат та кандидат юридичних наук. Очолював Управління…
АПД від 08.08.2024:

Сьогодні, 8 серпня, ВККС обрала заступником Олексія Омельяна — суддю Господарського суду Житомирської області. Раніше проходив військову службу в Державній прикордонній службі України, працював помічником судді Верховного Суду України та дисциплінарним інспектором Комісії.
Оцінили по заслугах: як пройшов ще один тиждень оцінювання суддів у ВККС?

Цього тижня кваліфікаційне оцінювання проходило 5 суддів. З них — Наталію Cеменову колегія Вищої кваліфікаційної комісії направила на звільнення, у засіданні щодо судді Бурзель — оголосили перерву, Юлія Гаврильченко — не з’явилась, Лариса Фисун — надала необхідні пояснення.

Павла Гуцала очікує ще зустріч із повним складом ВККС, оскільки колегія (Омельян, Дух, Богоніс) не погодилася із висновком про недоброчесність від Громадської ради доброчесності. Нагадаємо, що оцінювання на відповідність займаній посаді проводять колегіями ВККС по 3 осіб. Якщо на суддю є негативний висновок ГРД і колегія підтримує суддю, той має прийти ще не засідання повного складу Комісії, яка прийме фінальне рішення — бути йому суддею чи ні.

Сподіваємося, ВККС зверне увагу на зауваження, які є в громадськості до судді Гуцала, і все ж направить його на звільнення. Зокрема, є сумнів у відповідності стилю життя родини — доходам. Більше розповідали тут.

У доброчесності судді Семенової також були сумніви. Тож вітаємо рекомендацію колегії (Волкова, Кидисюк, Сидорович) ВККС її звільнити. Питання залишилися і до суддів Гаврильченко і Бурзель, очікуємо на їх співбесіди та справедливі рішення щодо них.
Іменем України на користь Росії: Печерський суд став на сторону Портнова у справі з журналістами

🔴 6 серпня Печерський райсуд Києва, а саме суддя Олексій Соколов, став на сторону ексзаступника голови адміністрації Віктора Януковича, проросійського політика Андрія Портнова у справі із Громадським. Про це повідомили самі журналісти. Він задовольнив його позов до медіа через розслідування щодо окупації Криму. Громадське подаватиме апеляцію https://bit.ly/4deY7sy.

❗️Зазначимо, що суддя Олексій Соколов мав висновок про недоброчесність: зокрема, вчасно не декларував майно, ухвалював рішення російською мовою, неодноразово порушував строки надсилання судових рішень до ЄДРСР тощо https://bit.ly/3ywd9es. Щобільше, саме Соколов затягував розгляд сфальсифікованої справи щодо Романа Ратушного, полеглого активіста та військовослужбовця https://bit.ly/4df0zj0. За цим фактом Роман подавав на суддю скаргу до Вищої ради правосуддя. Її розглядали вже після загибелі Ратушного, однак і досі — Соколов непокараний. Адже доповідач Віталій Саліхов не лише затягував розгляд, а й намагався її закрити, а в результаті — відклав, бо начебто мав щось дослідити.

Сподіваємося, що ВРП нарешті зверне свою увагу на суддю Соколова, відновить розгляд справи за скаргою Ратушного і водночас ініціює перевірку щодо рішення судді на користь Портнова. Це питання честі й гідності полеглого Героя і водночас — чиїм іменем виносять ухвали в українських судах: України чи Росії?

❗️ Так, це новина із 2024 року, коли у нас триває повномасштабна війна з Росією, український суддя став на сторону ворога і зобов'язав hromadske спростувати інформацію, наведену в розслідуванні «Як віджимали Крим: ексклюзивні записи», а також видалити його з YouTube, а всі пов'язані з ним матеріали — із сайту та соцмереж. Окрім того, медіа має виплатити понад 170 тисяч гривень правової допомоги на користь Портнова і майже 15 тисяч гривень судового збору. Соратник Януковича вже давно втік із України, але його справа, зокрема переслідування і цензурування журналістів — живе.
9 місяців оцінювання суддів: 42 недоброчесних залишили на посадах, лише 26 — рекомендували звільнити

🔴 Від початку кваліфікаційного оцінювання минуло майже 9 місяців. За цей час Вища кваліфікаційна комісія суддів проспівбесідувала 152 суддів, 99 з яких мали висновки про недоброчесність від Громадської ради доброчесності.


📌 ВККС продовжує залишати на посадах тих служителів Феміди, які не відповідають встановленим критеріям — 42 судді з негативними висновками Комісія визнала такими, що відповідають займаним посадам, незважаючи на зауваження громадськості.

📌 Тож тенденція подолання Комісією висновків ГРД і досі негативна. Лише у 26 випадках ВККС рекомендувала ВРП суддів звільнити, що складає 38% від загальної кількості суддів, яких ГРД визнала недоброчесними. Такий низький відсоток звільнень є неприпустимим, оскільки кожен суддя з негативним висновком, який успішно пройшов кваліфікаційне оцінювання залишається на посаді.

📌 У 9 кейсах суддів або звільнялися за власним бажанням, або їх кваліфоцінювання призупиняли чи припиняли.

Негативний вплив на оцінювання мало рішення Великої Палати Верховного Суду, яке поставило під сумнів проведення співбесід повним складом Комісії щодо суддів, які отримали негативні висновки ГРД, але позитивне рішення колегій (по 3 члени ВККС) до 2024 року.

🔴 Наприклад, суддя Майдану і Оболонського районного суду міста Києва Олександр Луценко, який понад 8 місяців очевидно ухиляється від кваліфоцінювання начебто через стан здоров’я, а зараз намагається втекти у почесну відставку. Востаннє засідання призначили на 5 серпня, але воно не відбулося.

Очікуємо, що з обранням нового керівництва ВККС Комісія зможе налагодити ефективну роботу та взаємодію з ГРД, зокрема вдосконалить порядок доступу до досьє судді для членів ГРД та оптимізує процес погодження графіка співбесід.
👀Перший піде? Завтра співбесіда ВККС з суддею ОАСКу Ковзелем

Завтра, 13 серпня, кваліфікаційне оцінювання очікує на суддю Окружного адмінсуду Києва Петра Ковзеля. Він — перший з суддів ОАСКу, який проходитиме співбесіду на відповідність займаній посаді з новою ВККС.

Втім, Вовк та інші судді уже прийшли на іспит, тож їхні співбесіди теж можна незабаром очікувати. Нагадаємо, усі ці судді мають свої «заслуги» https://bit.ly/4foLmgB, а отже — неодмінно мають бути звільненими. Про «гріхи» ОАСКу читайте тут https://bit.ly/4fF2y1E. Попри це ОАСКівці і досі мають статус суддів та отримують чималі виплати.

Що відомо про Петра Ковзеля?

Не маючи офіційних доходів з 2010 року, Ковзель зробив внески на банківські рахунки на суму 6,4 млн грн. Разом з тим він мав витрати на повсякденне життя, адвокатів та подорожі за кордон. Суддя пояснив, що жив на кошти матері, яка подарувала йому 50 тис. євро та 22 тис. доларів. Хоча ці ж кошти суддя надалі декларував як збереження й не міг витрачати у зазначений період.

Також мати судді подарувала йому дві квартири в Києві в елітному ЖК площею 84,7 кв. м та 139,4 кв. м. Звідки взялися кошти й квартири в матері суддя пояснити не зміг, лише зазначив, що мати займалася якимсь бізнесом, про який судді невідомо.

Також Ковзель протягом 10 років не декларував користування автомобілем BMW Х6 2010 року, хоча протягом років неодноразово притягався до відповідальності за порушення ПДР на цьому автомобілі.

Є підстави вважати, що суддя був призначений до Окружного адмінсуду Києва через вплив свого брата-депутата, який товаришував з тодішнім головою ОАСКу, що порушує принцип політичної нейтральності 🤔

Ковзель також відомий рішенням про невизнання покеру азартною грою, що дозволило відновити роботу грального бізнесу. Вища рада юстиції назвала рішення судді упередженим та звільнила його за це, але Петро Ковзель поновився на посаді через суд.

❗️Згодом ВККС ще раз рекомендувала звільнити суддю в рамках кваліфікаційного оцінювання, але ВРП не підтримала рішення Комісії, оскільки начебто ВККС не навела чітких мотивів звільнення. Тепер нова ВККС має ще один шанс направити Ковзеля на звільнення. Чи вдасться це на третій раз? Слідкуємо!
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🔵 Звільнять чи ні? Суддя Здоровиця оскаржує рішення 1 ДП ВРП

❗️Завтра, 13 серпня, суддя Добропільського міськрайонного суду Донецької області Олена Здоровиця оскаржуватиме рішення Першої Дисциплінарної палати від 8 липня щодо її звільнення.

Нагадаємо, ще минулого року НАЗК склало на Здоровицю адмінпротокол за ухвалення рішення в справі, пов’язаній із її другом, ексмером смт Добропілля Андрієм Аксьоновим. Тоді суддя не заявила самовідвід і визнала невинуватість медпрацівниці у фальшуванні листків непрацездатності, чим у результаті вплинула на розгляд справи щодо розтрати бюджетних коштів, у якій фігурував Аксьонов. Після цього суди в першій інстанції та в апеляції визнали Олену Здоровицю винною у прийнятті рішення в умовах конфлікту інтересів.

❗️ Сподіваємося, що повний склад ВРП підтримає рішення 1 ДП ВРП та відхилить її оскарження і остаточно звільнить суддю Здоровицю.
Обвинуваченого в хабарництві на пожиттєве утримання: ВРП розгляне питання відставки судді Чернушенка

🔴 На порядку денному 13 серпня Вищої ради правосуддя питання почесної відставки ексголови Апеляційного суду м. Києва Антона Чернушенка, якого ще у 2015 році викрили на хабарі. При обшуку в нього знайшли понад 6 тисяч доларів готівкою, талони на понад 14 тонн пального і ключі від 5 іномарок, зареєстрованих на близьких родичів.

Чернушенка підозрювали в незаконному втручанні у роботу автоматизованої системи документообігу суду та винесення завідомо неправосудних рішень. Але справу закрили завдяки рішенню судді Печерського райсуду Києва Сергія Вовка. Тоді суддя втік до РФ, і лише у 2018 році попередня ВРП звільнила суддю за прогули.

❗️ Але у 2022 році Антон Чернушенко оскаржив це рішення у Верховному Суді, і… виграв його. Адже на думку суддів Великої Палати ВС звільнення Чернушенка не було достатньо вмотивованим, а сам суддя не зʼявлявся на роботі виключно через «кримінальне переслідування і бажання уникнути санкціонованих на той час затримання й арешту».

Тепер Чернушенко, якому вже 65 років, вирішив піти на почесний відпочинок зі збереженням довічних виплат. Оскільки Верховний Суд залишив йому статус судді, то в такий спосіб врятував Чернушенка — Вища рада правосуддя не може нічого вдіяти, адже він вже досяг відповідного віку.

❗️ Це рішення вкотре показує, що Верховний Суд підіграє недоброчесним суддям і такими рішеннями руйнує свою репутацію і довіру суспільства до інституції. постійно знижує свою легітимність і далі. Наразі абсолютна більшість опитаних українців, 60%, не довіряє Верховному Суду. Відповідно перезавантаження ВС давно на часі. Реформа Верховного Суду також одна з основних вимог міжнародних партнерів. А у світлі нещодавного рішення ВП ВС щодо судді Усатого — це питання стало критично необхідним.
Нетверезе правосуддя: яке рішення ухвалить ВРП щодо судді Білоцерківця?

🔴 Знайомтеся, суддя Печерського райсуду Києва Олег Білоцерківець, який систематично “відмазує” п‘яних водіїв. Завтра, 14 серпня, Друга Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя розглядатиме дисциплінарну справу щодо нього за нашою скаргою. А Третя ДП ВРП — за скаргою Генпрокуратури щодо порушення Кримінального процесуального кодексу та затягування розгляду справ. 

❗️ Нам відомо про щонайменше 500 справ за ст. 130 КУпАП, які закрив Білоцерківець з різних причин. Деякі — за малозначністю попри пряму заборону закону визнавати таке правопорушення «малозначним». Окрім того, ще у 2020 році наші юристи вибірково проаналізували 10% цих рішень і виявили, що суддя системно затягував розгляд матеріалів справ, щоби допомогти порушникам уникнути будь-якої відповідальності. Наприклад, одну зі справ Білоцерківець закрив ще до спливу строку, обґрунтувавши рішення його закінченням. 

Він також допоміг уникнути відповідальності судді Києво-Святошинського райсуду Київської області Дмитру Усатову. Останній у 2018 році скоїв ДТП, маючи в крові 1,52 проміле алкоголю. Білоцерківець же три роки по тому закрив справу за строками давності.

Однак попередня ВРП закривала очі на ці порушення і відмовляла в притягненні судді до відповідальності то через його надмірне навантаження, то з інших причин.

❗️ “Відмазування” п’яних водіїв — поширена практика серед недоброчесних суддів. Сподіваємося, що оновлена ВРП не повторюватиме помилок своїх попередників та водночас буде більш послідовною у своїй роботі щодо таких кейсів і притягне Білоцерківця до відповідальності.
Замкнуте коло: як четверта колегія ВККС намагається врятувати суддю Андрієнко від звільнення?

🔴 Пам’ятаєте суддю Октябрського райсуду Полтави Ганну Адрієнко, яка затягувала розгляд майже пів сотні справ про нетверезе водіння, дві з яких ймовірно сфальсифікувала? https://bit.ly/3RDmbNE Уже майже рік як вона все ніяк не може пройти кваліфікаційне оцінювання: Андрієнко вже 3 (!) рази хворіла якраз напередодні співбесід з Вищою кваліфікаційною комісією суддів.

❗️ Комісія, зокрема четверта колегія у складі Мельника, Коліуша і Гацелюка не поспішають ставити співбесіду з Андрієнко у розклад. Хоча за законом ВККС має право розглядати кандидатуру судді без його присутності, якщо той не зʼявився на оцінювання втретє. Востаннє суддю викликали 15 березня, і це була друга неявка після того, як це правило запрацювало.

Один раз Андрієнко все ж з’явилася, але колегія замість проведення співбесіди незрозуміло чому її не провела та відправила суддю на призначення другого оцінювання — як покарання за проступок. При цьому, нічого в законі чи будь-якому акті не вказує на те, що таке оцінювання має пріоритет.

❗️ Ганна Андрієнко ж часу даремно не гаяла — спробувала втекти у почесну відставку. Однак Вища рада правосуддя відмовила їй в цьому, а отже — суддя має таки пройти оцінювання https://bit.ly/4dIASqX. Тепер же вона оскаржує це рішення у Верховному Суді. Припускаємо, що там їй підіграють, як це зробила Велика Палата ВС у нещодавньому рішенні на користь судді Усатого і ще майже 180 недоброчесних суддів https://bit.ly/3SC2zJI. Це дасть можливість судді Андрієнко уникнути відповідальності та ще й отримати пожиттєве утримання — приблизно майже 1 мільйон гривень на рік.

Сподіваємося, що ВККС все ж спроможеться провести співбесіду Ганни Андрієнко до того, як Верховний Суд дасть їй простір для маневру і втеча у почесну відставку станеться. Інакше ще одна недоброчесна суддя безкарно житиме за рахунок українських платників податків.
Контрабандисти і хабарі: чи відпустить ВРП у почесну відставку суддю Молібогу, якого підозрюють у хабарях?

🗣“Контрабандисти, які возять із цигарки та алкоголь із Донецька і Росії вирішили з ним поквитатись», — так суддя Молібога пояснив журналістам те, що в нього знайшли мічені купюри. А вже завтра Вища рада правосуддя вирішуватиме, чи відпускати його у почесну відставку.

Наразі на розгляді у Вищій раді правосуддя є також скарга на суддю Геннадія Молібогу, яка стосується вимагання й отримання ним неправомірної вигоди. Мова йде про два хабарі, за якими розглядаються кримінальні справи у ВАКС (№ 623/261/19 та № 760/20466/18).

У листопаді 2018 року ВРП відсторонила Молібогу від здійснення правосуддя до набрання законної сили вироку суду за його обвинуваченням https://bit.ly/3WTQIrK. 17 липня 3 Дисциплінарна палата ВРП відкрила дисциплінарну справу за скаргою щодо фігурування судді в отриманні хабаря.

❗️Отже, суддя хоче кінцево уникнути відповідальності, втікши у почесну відставку з довічним утриманням за наш з вами кошт. Сподіваємося, ВРП не допустить цього та зупинить розгляд питання.
Звільнити недоброчесних: чи позбавить ВРП статусу судді Шарко, Гальонкіна та Бородійчука?

❗️Завтра, 20 серпня, Вища рада правосуддя розглядатиме подання на звільнення суддів Шарко, Гальонкіна та Бородійчука. Нагадуємо про їхні “досягнення”:

👤Наталія Шарко — суддя Генічеського районного суду Херсонської області. Вона, за даними прокуратури, допомогла створити незаконний судовий орган на території окупованого Генічеську, а потім там же винесла рішення про тримання під вартою українця нібито за “участь у незаконному збройному формуванні”.

👤Сергій Гальонкін — голова Полтавського апеляційного суду. НАБУ зафіксувало спілкування Гальонкіна з адвокатом та іншими суддями про «вирішення питання» у двох провадженнях стосовно п’яних водіїв, один з яких — син судді.

👤Володимир Бородійчук — суддя Черкаського апеляційного суду, який ймовірно керував напідпитку. Він відмовився пройти огляд на стан алкогольного сп’яніння на вимогу поліцейських. Більше про справу Бородійчука в базі “Бо можу собі дозволити” . Як суддя пояснював цю ситуацію Третій Дисциплінарній палаті ВРП розповідали тут.

Сподіваємось, повний склад ВРП підтримає рішення дисциплінарних палат і проголосує за остаточне позбавлення Шарко, Гальонкіна та Бородійчука статусу судді та чималих щомісячних виплат.
“Відмазати” подібних собі: як суддя Ралець уникає відповідальності за ймовірне водіння напідпитку та допомагає з цим іншим

❗️Завтра, 20 серпня, співбесіду з ВККС матиме суддя Дубенського міськрайонного суду Рівненської області Руслан Ралець. Розповідаємо, що про нього відомо:

▪️ Суддя систематично затягував справи про нетверезе водіння, що призводило до їх закриття через сплив строків розгляду. Ралець також практикував віддавання порушника на поруки трудовому колективу, що допомагало уникнути належної відповідальності.

▪️ Свідки зазначали, що в 2017 році суддя перебував напідпитку в автомобілі, який зупинила поліція. Проте дружина Ральця стверджувала, що вона була за кермом у той день. Суддю не притягнули до адміністративної відповідальності, адже відеозапис з камер поліцейських був неповним, а огляд на стан сп’яніння проводив фельдшер, а не лікар, як цього вимагає закон.

🔗Детальніше про суддю Ральця у висновку ГРД.

Сподіваємося на справедливе рішення ВККС — рекомендацію на звільнення Ральця, адже судова система має бути очищена від тих служителів Феміди, які не лише толерують водіння напідпитку, але й самі є порушниками.
Ратифіковано: Верховна Рада підтримала Римський статут

🔵 281 — за. Щойно, 21 серпня, народні обранці підтримали ратифікацію Римського статуту в Україні. Це важливе рішення в контексті притягнення до відповідальності воєнних злочинців.

Римський статут лежить в основі роботи Міжнародного кримінального суду (МКС), який має повноваження переслідувати осіб, відповідальних за найбільш серйозні злочини згідно з міжнародним правом, а саме – злочин геноциду, злочини проти людяності, воєнні злочини та злочин агресії.

❗️ Україна підписала його ще 20 січня 2000 року, але ратифікує лише зараз. Ми вже розповідали, які переваги дає Римський статут. Водночас в інфопросторі вирує чимало необґрунтованих чуток і міфів, повʼязаних з ратифікацією, які, на нашу думку, є російським ІПСО. Зокрема:

▪️ страх українських військових, що МКС зможе притягнути їх до відповідальності (наприклад, за неналежні накази чи їхнє неналежне виконання)

Цей страх є безпідставним, оскільки МКС діє за принципом комплементарності. Тобто станом на зараз наші громадяни можуть постати перед МКС лише у тому випадку, якщо національні суди не можуть або не бажають притягати до відповідальності за міжнародні злочини. Також слід враховувати, що ресурс суду обмежений, і він концентрується на топ-цілях, про що свідчить як попередня діяльність МКС, так і видані ордери на арешт російських топ-посадовців.

❗️ Водночас як зазначила представниця Офісу Президента Ірина Мудра, Україна підтримує Статут із заявою по його ст. 124, згідно з якою МКС не буде мати повноважень по ст. 8 (воєнні злочини) щодо громадян України протягом 7 років після ратифікації. Тобто ми знімаємо ризик для наших військових, який може існувати зараз.

▪️ Росія завалить Суд сфабрикованими справами щодо України
Вплив будь-якої держави, зокрема Росії, на фінальні обвинувачення неможливий, оскільки МКС – це неупереджений та аполітичний суд. Розслідування та притягнення до відповідальності можливе виключно на підставі доказів, які збирає та незалежно аналізує сам прокурор МКС.

❗️ Вітаємо таке рішення Верховної Ради, очікуємо на підпис Президента, щоби ратифікація набрала чинності. Віримо, що Римський статут допоможе нам у боротьбі із воєнними злочинцями на міжнародній арені та сприятиме притягненню до відповідальності росіян за скоєні злочини.
⚡️Продовжити, але недостатньо: Рада проголосувала законопроєкт, який продовжує строк повноважень ГРМЕ

Щойно, 21 серпня, Верховна рада у першому читанні проголосувала законопроєкт, який продовжує строк повноважень Громадської ради міжнародних експертів (ГРМЕ) до кінця оголошеного конкурсу до Вищого антикорсуду, але не пізніше 1 листопада 2025 року (зп №11426).

Нагадаємо, ГРМЕ – це орган, який був створений, щоб сприяти відбору суддів ВАКС. Участь ради у процедурі відбору суддів ВАКС відзначалася громадськістю як така, що значно сприяла її ефективності та прозорості.

У чому проблема?

Строк повноважень ГРМЕ дійсно негайно потребує продовження, адже він стікає вже в листопаді цього року. Втім те, що пропонують депутати (продовжити строк максимум до 1 листопада 2025 року) є явно недостатнім для забезпечення незалежності подальших процесів добору суддів ВАКС та інших судів, наприклад Вищого адміністративного суду, який буде створюватися.

Окрім того, альтернативний проєкт Закону №11426-1 містить питання доступу членів ГРМЕ та їх помічників до суддівського досьє/досьє кандидата на посаду судді, державних реєстрів та інших джерел інформації. Про важливість визначення у законодавстві «повного доступу до суддівського досьє (досьє кандидата на посаду судді)», у тч і для Громадської ради доброчесності, писала й сама ГРД https://bit.ly/3WUaHGP.

❗️Закликаємо нардепів до наступного читання доопрацювати питання доступу до досьє і підтримати механізм, який забезпечить участь ГРМЕ у процесі відбору суддів ВАКС щонайменше два роки для повноцінного завершення всіх необхідних конкурсних процедур в суді.
Дубль три: чи розгляне ВРП справу судді Заічко цього разу?

❗️У понеділок, 26 серпня, Перша Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя повинна розглядати скаргу на суддю Харківського окружного адміністративного суду Олену Заічко.

🎯Дисциплінарна палата вже двічі переносила засідання у зв’язку з хворобою судді. Заічко мала б надати письмове пояснення своїх дій. Але, імовірно, це її спосіб затягування розгляду справи.

▪️ Нагадаємо, за інформацією Слідство.Інфо, вона ймовірно попросила колег зіпсувати диск із записом судового засідання, щоб змінити своє рішення на протилежне — про це свідчать записи її телефонних розмов. До того ж у Єдиному державному реєстрі судових рішень оприлюднено сумнівну ухвалу Заічко про виправлення описки, якою вона змінює суть рішення у справі і вже задовольняє позов. Про інші “заслуги” судді розповідали також тут.

Сподіваємось, ВРП вдасться нарешті розглянути справу Заічко. Така поведінка з боку судді підриває авторитет та довіру до правосуддя в країні. Адже вона не тільки користується привілеями свого статусу заради власної вигоди, а ще й, імовірно, відмовляється нести за це відповідальність.
⚡️Донатимо на свою безпеку

Сьогоднішній ранок вкотре нагадав, що війна триває не тільки на Сході. Вона стосується кожного з нас. Що більший наш особистий внесок, то якіснішими будуть результати на полі бою. Знову зібрали для вас перевірені актуальні збори:

💸Щотижневий збір від волонтерів Павла Бондаренка та Наї Новак на Мавіки, Екофлоу, планшети, тощо. За покликанням можна знайти реквізити на Mono, PayPal, криптовалюту та SWIFT. 

💸650 тисяч грн на розвідувальний дрон «Валькірія» для інтернаціонального легіону ГУР МО. 

💸Постійна банка для закупівлі FPV дронів від Сергія Стерненка. 

💸15 мільйонів на FPV дрони для батальйону «Свобода». За донат від 300 грн є можливість отримати квартиру на Дніпровській набережній в Києві. 

💸220 тисяч на два автомобільних РЕБи для роти РХБ, що виконує завдання на Покровському напрямку. 

💸7 000 000 гривень на дрони та супутнє спорядження для взводу БПЛА «Контакт12».
2024/10/02 22:26:07
Back to Top
HTML Embed Code: