tgoop.com/thousandfaced_nobody/11028
Last Update:
Разом з Віталієм Кривоносом - скандинавістом та перекладачем Старшої і Молодшої Едд українською, ми розкажемо вам історію темних місць скандинавської міфології, про велике свято Йоль - його витоки та сутність, про інших - менш помітних божественних сутностей накшталт велеток і їх культу у Північній традиції. Про хитромудрого бога Локі і про те, чому у нього немає власного культу. Ну і звісно - як тут не згадати про прадавній добрий тотемізм.
На вас чекає:
- Чи правда, що йоль - це свято зимового сонцестояння? Якщо так, то чому? Якщо ні, то тоді яке це свято? Хтонічний аспект йоля. Йоль як точка відрахунку для всесвіту. Йоль як варіант Самайна.
- Постаті велеток Скаді, Йорд, Ран, Ґої, Ґевйон, Торґерд і Ірпи та інших як дейтичні об'єкти, як богині.
- Чому у Локі не зафіксований культ? Бо він хтонічний заколотник, руйнівник всесвіту (аналог Сотони) і двійник Одіна (а якщо у нас є культ Одіна, то нахіба нам і культ Локі?)
- Священні тварини скандинавської міфології. Тварина якогось бога - це втілення бога, але не бог як такий. Хундінги та Ільвінги: собаки проти вовків. Вовчий тотем Вьольсунгів. Вовчі конотації Саги про Егіля. Ульвхедни. Берсерки.
https://youtube.com/live/zpREdB7p0ko?feature=share
BY ☠️△Тисячоликий✙Ніхто△☠️
Share with your friend now:
tgoop.com/thousandfaced_nobody/11028