tgoop.com/thousandfaced_nobody/4345
Last Update:
Вже скоро Остара і я... критикую це свято! Більше того – я один із тих, хто взагалі би це свято скасував, але хто я такий, щоби лізти в справи релігійної спільноти? Втім, хто я такий, аби не аргументувати свою думку? Отож-бо.
Одразу розмежуємо: існує свято Остари і Богиня Остара, на честь якої це свято існує. Ця жінка дуже схожа на Бальдра, хоча би й тим що символізує класичний індоєвропейський міф про воскресіння Бога. В вікканській традиції цей Бог – Богиня, адже Вікка в засадах тяжіє до матріархальності. Але на цьому все. Далі – спекуляції. Маємо ми Біду Достославного. Хто він? Християнський британський монах, який просто намагається обґрунтувати дивну назву Великодня (Eostra). Наступним був романтик. Ми любимо романтиків, але не завжди. Особливо коли романтики видають бажане за дійсне. Ось так Якоб Грім в данину романтичній міфографічній моді вирішив, що колись існувала старогерманська Богиня Остара – такий собі слід Великої Богині індоєвропейців, зметений поступом сторіч. Красиво, авжеж, але сумнівно. Далі – гірше. Що не доказ – то підробка.
Тепер пару слів стосовно свята. До нього в нас Імболк (це прощання із Зимою). Після нього – Белтайн. Фактично, в Колесі Року Остара займає роль весняного Йолю (теологічний жах, а не порівняння). Саме свято отже не несе в собі нічого поганого. Святкувати Весняне Рівнодення – класно і правильно, це вшанування циклів. А от вигадувати богів не треба.
Вибачте, не святково вийшло.
BY ☠️△Тисячоликий✙Ніхто△☠️
Share with your friend now:
tgoop.com/thousandfaced_nobody/4345