tgoop.com/ukrainian_marketing/65
Last Update:
Одне зі стандартних питань, яке задають наші менеджери з продажів: «У вас є брендбук чи логотип?». І тут зазвичай відбувається найцікавіше. У більшості випадків, коли нам кажуть, що брендбук є – нам кидають PDF, де на першому слайді логотип і ще на трьох 3-4 мокапи з тим самим логотипом. Як правило, серед мокапів обов`язково чорна візитівка з тисненням золотою фольгою і ще кілька варіантів з випадковими кольорами чи, буває, і шрифтами.
Найскладніше у такі моменти пояснювати, що у клієнта не те щоб немає брендбуку, але навіть і логотип повноцінно не дороблений. Бо про яку впізнаваність ми кажемо, якщо колір змінюється, як на новорічній гірлянді, а шрифти покривають весь діапазон від Arial і Comic Sans до Lobster і Times New Roman.
Почнемо з того, що таке бренд, бо це є найважливішим елементом у цій екосистемі термінів.
Я вже трошки згадувала про це, але повторюся, що бренд – це сукупність асоціацій про комерційну чи некомерційну організацію, людину, державу, тощо. Створити цілісний бренд майже неможливо, бо той меседж, який ви передаєте в рекламній комунікації, завжди буде «прикрашений» власним досвідом людини. Якщо людина отруїлася кентукі-куркою, то навряд вона буде всім розповідати, що «It’s Finger Lickin’ Good». Якщо споживач діабетик або просто не полюбляє солодкі напої, то навряд слоган Coca-Cola «Open Happiness» відгукується у його серці. Кожна відповідь (або її відсутність) вашої техпідтримки, кожна покупка у вашому магазині, кожен факап та тріумф у соцмережах чи навіть просто посмішка прибиральниці у закладі – це все вплине на бренд. Купа і купа факторів, які так складно контролювати.
Але якщо знати, на що робити акцент в комунікації і кому доносити меседжі, бути цілісним і послідовним на всіх «точках дотику» з клієнтом, то на бренд може вплинути.
Тут на сцену виходить брендбук. Це Біблія бренду. Книга, у якій прописані “священні” закони компанії, організації чи, навіть, адміністративної одиниці – візуальні та ціннісні. Все інше, від логотипу до гайдлайну, є складовими брендбуку. А він – це більше, ніж ці складові, і не суто за рахунок синергії. Тому давайте почнемо з найменшого. Далі буде зрозуміліше.
Продовження за посиланням ❤️
BY Маркетинг по-українськи

Share with your friend now:
tgoop.com/ukrainian_marketing/65