Uzun tumanida "Huquqbuzarliklar Profilaktikasi kuni" o‘tkazildi
🗣O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining PQ-1 sonli qaroriga asosan, Uzun tumani umumta’lim maktablarida "Huquqbuzarliklar Profilaktikasi Kuni" o‘tkazildi. Tadbirda Milliy Gvardiya Surxondaryo viloyati boshqarmasi Bolalar bilan ishlash bo‘limi, Uzun tumani Prokuraturasi, Ichki ishlar bo‘limi, Qo‘riqlash bo‘limi, “Mahalla yettiligi” hamda maktab rahbariyati hamkorlikda ishtirok etdi.
⏺Yig‘ilish davomida yoshlar o‘rtasida jinoyatchilik va huquqbuzarliklarni oldini olish, ertalabki turmush va voyaga yetmaganlar tomonidan sodir etilayotgan yo‘l-transport hodisalarining oldini olish kabi dolzarb masalalar muhokama qilindi. Shuningdek, maktab ichki tartib qoidalariga rioya qilish, maktab hududiga taqiqlangan buyumlarni olib kirmaslik va boshqa xavfsizlik choralariga oid profilaktik suhbatlar o‘tkazildi.
➖Tadbirda ta’kidlanganidek, yoshlarni huquqiy ongini oshirish va xavfsiz muhitni yaratish barchaning umumiy mas’uliyatidir. Shuningdek, huquqbuzarliklarning barvaqt oldini olish tizimini yanada samarali tashkil etish uchun doimiy profilaktik ishlarga e’tibor qaratilishi zarur.
Telegram is a leading cloud-based instant messages platform. It became popular in recent years for its privacy, speed, voice and video quality, and other unmatched features over its main competitor Whatsapp. A new window will come up. Enter your channel name and bio. (See the character limits above.) Click “Create.” Telegram users themselves will be able to flag and report potentially false content. Invite up to 200 users from your contacts to join your channel "Doxxing content is forbidden on Telegram and our moderators routinely remove such content from around the world," said a spokesman for the messaging app, Remi Vaughn.