Warning: Undefined array key 0 in /var/www/tgoop/function.php on line 65

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/tgoop/function.php on line 65
9288 - Telegram Web
Telegram Web
субстанція кловська | югтг
с — слюсар сродність🤌🤌🤌
цей пост присвячується всім моїм затопленим о 5 ранку сусідам — для вас, рідненькі
"тир", 2000, тарас томенко
коли про мене так не писатимуть у біографіях значить життя проживу неправильно
я щас в харкові слухаю вибухи від кабів і сльозно прошу вас долучитись до збору моєї близької подруги лілечки💙
можу написати дуже великий текст наскільки я її люблю але просто скажу що вона супер класна людина, вона розбирається в літературі, музиці, мистецтві, пиві, і вміє збирати навколо себе чудових людей
вона відкрила допоміжну банку на 3000, і я хочу шоб ви не пошкодували кинути сюди хоч 10 гривень
субстанція кловська | югтг
я щас в харкові слухаю вибухи від кабів і сльозно прошу вас долучитись до збору моєї близької подруги лілечки💙 можу написати дуже великий текст наскільки я її люблю але просто скажу що вона супер класна людина, вона розбирається в літературі, музиці, мистецтві…
друзі, вам залишилося задонатити ще аж пів суми, тому зненацька (для себе) караю вас на честь цього довжелезною рецензією на «види милосердя» — як я люблю, занудною і кілометровою, аби ніхто не прочитав і від того було трішки спокійніше!
петиція шоб замість повітряної тривоги включали най най іна іна кукі кукі підписать онлайн
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
дзига мешапович довженко, або загадковий містер блум💧

1928 рік був одним із пікових в історії всеукраїнського фотокіноуправління. на першому місці серед ряду випущених тоді фільмів, безперечно, два шедеври світового авангарду — «одинадцятий» дзиги вертова і «звенигора» олександра довженка.

вони обидва стали популярними у європі, і з ними ж обома одночасно пов'язаний цікавий випадок.

коли вертов презентував «одинадцятий» німецькій публіці, кілька розлючених глядачів вирішили присоромити режисера: чого це він, мовляв, представляє за свої шматки з фільму «іm schatten der maschine» («в тіні машин») їхніх уже високо оцінених альбрехта блума і лео ланії? чи нормально йому з цим?

вертов червонів і не розумів що відбувається.

пізніше інциденти повторювалися, а одну з прем'єр через шкандаль вертові навіть скасували (відголосками історія поверталася до нього ще й при оцінці «людини з кіноапаратом», про яку писали, що вона дуже схожа стилістично з німецьким «іm schatten der maschine»).

то що ж то за химера така?

подивившись нашумілу в країні дойч «іm schatten der maschine» лідер кінок зрозумів... що це і є «одинадцятий».

але не тільки. крім нього — «звенигора», і почасти інші радянські фільми. виявилося, що два німецьких аматори лагідно апропріювали, простіше кажучи, безцеременно вкрали — і трохи перемонтували те, що до них дійшло від надбань радянського, переважно українського, кіна.

ну як перемонтували — тільки й слів що: кілька секундних кадрів із робіт різних режисерів, усе інше — подана без змін перша частина «одинадцятого», час від часу розбавлена вставками з довженківської «звенигори». були там, правда, наче й кадри самих блума з ланією — принаймні інколи око чіпляється за написи німецькою. і здобули з цим фільмом чималу славу по країні.

це був один із небагатьох моментів, коли ідейно багато в чому різні довженко і вертов діяли заодно — добитися визнання німецької преси, ба навіть засудження пана блума за безсовісний плагіат у ті часи було не найпростішею задачею. спершу німці намагалися послатися на нібито наданий дозвіл від вуфку й торгпреда, але й ті офіційно від такого відхрестилися.

врешті, закінчилося все успішно для україни — в пресі вибачалися і навіть згадували, що деякі німецькі студії пропонували вертову співпрацю, від чого він відмовився, бо знімав свій магнум опус — «людину з кіноапаратом». не бракувало з подальшими роботами визнання в німеччині й довженкові (тим паче що наступний його «арсенал» був естетично найближчим саме німецькій кіношколі) — щоправда, вже начебто без прямого плагіату.

а ось «іm schatten der maschine» і досі зберігається на різних агрегаторах і в інтернет-архівах. зафіксований він і на imdb — з посиланням, але лише на «одинадцятий»

кадр: «звенигора»
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
субстанція кловська | югтг
дзига мешапович довженко, або загадковий містер блум💧 1928 рік був одним із пікових в історії всеукраїнського фотокіноуправління. на першому місці серед ряду випущених тоді фільмів, безперечно, два шедеври світового авангарду — «одинадцятий» дзиги вертова…
в описі фільму на лб є така цитата від самого блума:
«some american footage has also been used. to get material as impressive as possible, a number of films, 0-60, have been viewed.»

на подібні «відмазки» відповідав ще в ті часи сам вертов:

«1) фільма «в тіні машин» «змонтована»(?) не «з різних картин», а з 2-х картин: «11-й» і «звенигора». декілька доданих «для виду» поганеньких контратипів із інших фільмів цього становища ні якісно, ні кількісно не змінюють.
2) фільма «в тіні машин» і взагалі ніяк не змонтована, а вирізана з названих двох фільмів. у всякому разі те, що взято з «11-го» (остання частина) в більшості своїй є цитатою з фільми, цитатою без лапок. за власним зізнанням «псевдо-автора» пана блюма, він ні на йоту не змінив послідовність кадрів «11-го», вважаючи, що «краще змонтувати буде складно» (бачте, комплімент!)»
субстанція кловська | югтг
дзига мешапович довженко, або загадковий містер блум💧 1928 рік був одним із пікових в історії всеукраїнського фотокіноуправління. на першому місці серед ряду випущених тоді фільмів, безперечно, два шедеври світового авангарду — «одинадцятий» дзиги вертова…
мда підписники пости петиція шоб замість повітряної тривоги включали най най іна іна кукі кукі підписать онлайн подобаються вам більше ніж години дбало виписуваних текстів про мистецтво

сейз е лот ебаут сосаїті💅
2024/12/28 06:44:13
Back to Top
HTML Embed Code: