Warning: Undefined array key 0 in /var/www/tgoop/function.php on line 65

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/tgoop/function.php on line 65
7373 - Telegram Web
Telegram Web
Літургію та чин прославлення (канонізації) нового святого очолив Патріарх Румунської Православної Церкви Даниїл. Йому співслужили Першоієрарх Кіпрської Православної Церкви, архієпископ Нової Юстиніани та всього Кіпру Георгій, митрополит Русенський Наум (Болгарська Православна Церква), митрополит Верійський і Науський Пантелімон (Елладська Православна Церква), митрополит Кітіонський Нектарій (Кіпрська Православна Церква), а також собор архієреїв та духовнства Румунської Православної Церкви.

Синодальний томос про канонізацію прп. Макарія зачитав Патріарший вікарій, секретар Священного Синоду Румунської Православної Церкви, єпископ Варлаам Плоештяну.
⬇️⬇️⬇️
👍72🔥1
На богослужінні молилися кілька тисяч вірян, вся площа навколо Патріаршого собору була переповнена людьми.

Преподобний Макарій Протопсалт народився 1763 року. У молодості деякий час він навчався в Одесі, де вивчив грецьку мову, потім повернувся до Бухаресту, де став учнем отця Макарія Даскала та отця Діонісія, учнів видатного українського подвижника прп. Паїсія Величковського. Під їхнім впливом він вирушає на Святу Гору Афон, де приймає чернечий постриг з ім'ям Макарій і починає займатися перекладами церковних співів.

Після повернення на батьківщину, в період 1804-1805 років він призначається проповідником княжого двору в Бухаресті. Пізніше він відновлює стару монастирську школу поблизу Тирговіште.

Після 1819 року він відновлює музичну школу Унгровлахійської митрополії. ⬇️⬇️⬇️
👍113🔥2
Дотримуючись заповітів прп. Паїсія Величковського, він працює над перекладами богослужбових піснеспівів з грецької на румунську мову, намагається не лише перекласти, а й адаптувати церковні піснеспіви на румунську мову за новим нотним записом, щоб те, що співалося в церкві, було зрозуміле народу.

У 1823 році, незважаючи на опір, йому вдається надрукувати «Теоретикон», «Ірмологіон» та «Анастасиматор» — перші богослужбові книги, надруковані румунською мовою.

Зусиллями прп. Макарія Протопсалта богослужіння в церквах, де до цього часу переважно співали грецькою мовою, яку мало хто розумів, були замінені співом румунською мовою.

У цих питаннях він стає найближчим помічником митрополита Унгровлахійського Григорія Даскала, учня прп. Паїсія Величковського. Після його вигнання з кафедри у 1829 р. прп. Макарій переїжджає до м. Ясси. Тут він відкриває музично-псалтичну школу за зразком школи в Бухаресті. Також він призначається настоятелем Бирновського монастиря неподалік від Ясс. Пізніше він переходить до Нямецького монастиря, де колись настоятелем був прп. Паїсій Величковський, і де він продовжує займатись перекладацькою діяльністю та відкриває музичну школу. Також прп. Макарій заснував музичні школи для ченців при монастирях Келдерушани та монастирях Шигенешть.

Останні дні свого життя прп. Макарій прожив у монастирі Віфорату. Преставився 30 серпня 1836 року.

Прп. Макарій продовжив справу перекладацької школи прп. Паїсія Величковського, здійснивши потужну реформу в Румунській Церкві з перекладу та адаптації богослужбових текстів з незрозумілої народу грецької мови на румунську. Він уславився як просвітитель та подвижник-ісихаст.»

Поштамт Веселого попа
👍124🔥1
Святий Макарій Протопсалт, покровителю церковних перекладачів на сучасну мову, моли Бога о нас!

Поштамт Веселого попа
👍4514🍾1
Протоієрей Олександр Шмеман:

«Початок «неправдивої релігії» — невміння радіти, вірніше відмова від радості. Тим часом радість тому така важлива, що вона є безперечним плідом відчуття Божої присутності. Не можна знати, що Бог є, і не радіти. І тільки до неї — правильні, справжні і плідні і страх Божий, і каяття, і смирення. Поза цією радістю вони легко стають «демонічними» — збоченням на глибині самого релігійного досвіду. Релігія страху. Релігія псевдопокори. Релігія провини: все це спокуси, все це «принадність»…

Де, як, коли перекрутилася, замутилася ця «тональність» християнства чи, краще сказати, де, як і чому стали християни «глухнути» до неї? Як, коли і чому замість того, щоб відпускати змучених на волю, Церква стала садистично їх залякувати та лякати?»

Поштамт Веселого попа
👍6118💯8🔥1
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Ось так треба любити УПЦ: з усіма багами, гундяєвими, колаборантами, зрадниками.

А ви все: «Де журнали синоду???»

Поштамт Веселого попа
🤮40👏5👎42🥰2😁2🤡2👍1🖕1
Київська Духовна Академія УПЦ знову просуває ідею автокефалії:

📖ШЛЯХИ ДО АВТОЦЕФАЛІЇ: ГЛОБАЛЬНИЙ ТА УКРАЇНСЬКИЙ КОНТЕКСТИТИ

Після Собору Української Православної Церкви 27 травня 2022 року в Київському монастирі Феофанії, тривають напружені дискусії щодо того, як наша Церква може отримати автокефальний статус. Різні думки як про сучасний канонічний статус Української Православної Церкви, так і про її майбутнє висловлюють єпископати, духовенство, монастири та вірян нашої Церкви.

У цьому звіті ми спробуємо поділитися думками про концепцію церковної автокефалії та шляхи її здобуття, а також про подальший шлях Української Православної Церкви.

🇺🇦Читати українською: https://kdais.kiev.ua/event/dopovid-17-10-2024/
👍39💩16👎64🤣4🤡3🔥2
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Все, що треба знати про РПЦ і росію.

Поштамт Веселого попа
💩37🤮28🤡10👍2❤‍🔥1😢1🍌1
«Істинно кажу вам: Якщо ви не навернетеся і не станете, як діти, то не ввійдете до Небесного Царства» (Мф 18:3). 

Так відповів Христос учням, коли вони запитали в Нього, хто є найбільшим у Царстві Небеснім. Бути як дитина тут зовсім не означає бути наївним і безпорадним. Тільки діти можуть щиро вірити й не покладатись на свої мізерні сили, знаючи, що поруч завжди буде тато й мама. 

А в нашому житті поруч завжди Бог. То чи не переважає у нас з вами надія на власні зусилля, яких завжди буде мало, над природньою довірою до Бога?

Головне, не закритись від Нього в своїх стереотипах, не втратити живе дитяче відчуття добра і зла, правди і кривди й не сторонитись від дружньої підтримки. То й Бог примножить наші зусилля, зміцнить нашу єдність і прихилиться до наших щирих молитов - за себе, за ближнього, за всю нашу Вітчизну та її захисників.

Натхнення Пафнутія
48👍12🙏3
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Життєрадісний дьяк о. Андрій Пальчук заступився за донецького митрополита УПЦ Іларіона і смачненько проїхався по патріарху Кирилу.

Єдине зауваження- в кінці трохи підбрехав, в словах про те, що Блаженнійший прислуховується до думки єпископата і священників. Але це - данина церковному етикету.

А так- зачьотне відео.

Хай підгорає на болотистій патріархії!

Поштамт Веселого попа
49👍32🤡23🤮10🤔5🔥2👎1🤣1
Ілля Бей пише:

«Синод Святої Гори прикликає благословення неба на переможну зброю фюрера.»

Тож не треба прикривати свої шизофренічні вчинки благословіннями афонських старців.

Поштамт Веселого попа
😁27👍21🔥5💯3😢1🥴1
Єпископ ПЦУ Гавриїл Крізіна сумує:

«В УПЦ МП життя стало вельми цікавим: щодня дізнаються по одному з рішень засідання Синоду від 23.10.2024 р. 🧐»

Поштамт Веселого попа
💯29🤣23👍6💩1
Новий закон України, що забороняє діяльність релігійних організацій, пов’язаних з РПЦ, є надто широким і може мати серйозні наслідки для права українців на свободу віросповідання, заявила сьогодні Human Rights Watch. Закон фактично може заборонити парафії УПЦ, найбільшої релігійної громади в Україні.

«Закон, ухвалений 20 серпня 2024 року, забороняє Російській православній церкві діяти в Україні та забороняє будь-які релігійні організації, що мають зв’язки з нею або з релігійними організаціями, зареєстрованими в країнах, які «ведуть збройну агресію проти України». Він надає Державній службі України з етнополітики та свободи совісті право виявляти зв’язки між українськими релігійними організаціями та Російською православною церквою. Якщо організація матиме такі зв’язки, вона матиме дев’ять місяців для їх розірвання, інакше служба може звернутися до суду з клопотанням про її закриття.

«Українська влада цілком справедливо прагне розглянути питання національної безпеки в умовах жорстокого вторгнення Росії в Україну», – сказав Х’ю Вільямсон, директор Human Rights Watch у справах Європи та Центральної Азії. «Але цей закон обмежує право на свободу віросповідання і є настільки широким, що може порушити права членів Української православної церкви».

Уряд України має призупинити виконання цього закону та звернутися до Венеціанської комісії, консультативного органу Ради Європи з питань конституційного права, а також до Бюро ОБСЄ з демократичних інституцій та прав людини, щоб отримати експертний аналіз цього закону, який стане основою для його перегляду з урахуванням прав людини, заявила Human Rights Watch.

Українська православна церква була створена у 1990 році як автономна гілка Російської православної церкви, чиє керівництво підтримує повномасштабне вторгнення Росії в Україну. УПЦ неодноразово засуджувала війну Росії і у травні 2022 року вжила заходів для забезпечення своєї незалежності та повної автономії від Російської православної церкви. Однак у січні 2023 року Державна служба України з етнополітики та свободи совісті визнала ці кроки недостатніми, заявивши, що «статус Української православної церкви як структурного підрозділу Російської православної церкви… залишається незмінним».

УПЦ співіснує з Православною церквою України, заснованою в 2019 році під патріархатом Константинополя. Цей закон не впливає на ПЦУ.

Українська влада має врахувати можливі загрози державній безпеці з боку релігійних організацій або їхніх представників, що загрожують безпеці держави, незалежно від особи або релігійної спільноти, а не ефективно забороняти цілі релігійні громади виключно на основі їхньої передбачуваної афіліації з РПЦ, зазначила Human Rights Watch.

З початку повномасштабного вторгнення СБУ розпочала кримінальні провадження проти щонайменше 100 священнослужителів, більшість з яких пов’язані з УПЦ, за звинуваченнями у «колабораціонізмі», державній зраді та «сприянні державі-агресору».

Широке застосування нового закону може мати серйозні практичні наслідки для парафій УПЦ та мільйонів її парафіян, попереджає Human Rights Watch. Це варіюється від обмежень на право власності та функціонування релігійних об’єктів до труднощів із доступом до місць для богослужіння та підвищеного ризику нагляду та переслідування з боку органів безпеки.

Будь-яке переслідування або покарання, не засноване на конкретних протизаконних діях, а лише на належності до мирної релігійної практики, є релігійною дискримінацією та заборонене міжнародним правом у сфері прав людини.

У письмовій відповіді на запитання Human Rights Watch, направлені 2 жовтня, ДЕСС заявила, що головною метою закону є «запобігти використанню мережі релігійних організацій, офіційно зареєстрованих в Україні, проти України».

Агентство також повідомило, що Україна «не вимагає від УПЦ зраджувати доктрину православної церкви, змінювати богослужбову практику чи мову, переходити на інший літургійний календар або приєднуватися до іншої церковної юрисдикції. Єдина вимога закону – відокремлення від Російської православної церкви, яка бере участь у війні проти України».⬇️⬇️⬇️
👍27😁125👎2😢2🤡2🙏1
Агентство також надало рекомендації щодо заходів, які можуть бути вжиті для розірвання зв’язків із Російською православною церквою. Воно повідомило, що протягом трьох місяців після публікації закону буде розроблено відповідні нормативні акти для його впровадження, які затвердить Кабінет Міністрів України.

Закон вважає будь-які зв’язки з РПЦ підставою для її заборони, включаючи не лише інституційні й організаційні, але й канонічні.

Human Rights Watch зазначила, що вимога розірвати канонічні зв’язки може поставити під сумнів легітимність релігійних переконань вірян, що, за визначенням Європейського суду з прав людини, є ключовим елементом права на свободу віросповідання. Експерт, пов’язаний з УПЦ, зазначив, що їй слід надати достатньо часу для того, щоб дослідити складнощі розірвання канонічних зв’язків через досягнення консенсусу в православній спільноті.

Архімандрит Кирило Говорун, український професор міжнародних відносин та екуменізму, повідомив Human Rights Watch, що реалізація цього закону може змусити близько 10 000 громад Української православної церкви в Україні піти в підпілля, що спонукатиме їх практикувати релігію таємно. Він також зазначив, що в окупованих територіях є громади УПЦ, які «з різних причин відмовляються приєднуватися до РПЦ». Він зауважив, що заборона розірве зв’язки з цими церквами, і «РПЦ поставить своїх людей на їх місце, що стане кінцем цієї спільноти».

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні задокументувала численні випадки, коли групи людей силоміць заходили до церков, що належать УПЦ, «виправдовуючи свої дії рішеннями місцевих органів про реєстрацію нових релігійних громад ПЦУ за тими ж адресами, що й існуючі громади Української православної церкви». У вересні Україна заблокувала вебсайт видання DialogTUT, яке висвітлювало діяльність УПЦ.

Україна зобов’язана відповідно до українського та міжнародного законодавства гарантувати свободу віросповідання. Європейська конвенція з прав людини, учасником якої є Україна, гарантує у статті 9 свободу релігії, що включає право як на сповідування певних релігійних переконань, так і на їхню маніфестацію, як самостійно, так і в спільноті з іншими, як публічно, так і приватно. Будь-які обмеження цього права мають бути необхідними для заявленої мети, наприклад, захисту громадської безпеки, громадського порядку або прав і свобод інших осіб, відповідати меті й бути підкріпленими достатніми та обґрунтованими причинами.

Міжнародний пакт про громадянські і політичні права, учасником якого також є Україна, аналогічно гарантує право на свободу віросповідання (стаття 18) і передбачає, що «ніхто не повинен піддаватися примусу, який обмежує його свободу мати або приймати релігію чи переконання за своїм вибором». Державам прямо заборонено відмовлятися від права на свободу віросповідання, захищеного цим Пактом, або частково призупиняти його навіть у періоди надзвичайних ситуацій.

Європейський суд з прав людини постановив, що заходи уряду, які можуть мати негативні наслідки для здійснення свободи релігії вірянами певної церкви чи релігії, як-от заборона чи розпуск цієї церкви, повинні бути «підкріплені доказами конкретних дій, які можуть становити загрозу громадському порядку або інтересам інших осіб», «уникати сумнівів у легітимності переконань, про які йдеться», і «залишатися пропорційними».

«Українська влада має право розслідувати та притягати до відповідальності будь-яку особу, незалежно від її релігійної належності, якщо є достовірні докази того, що її конкретні дії є незаконними та становлять загрозу громадській безпеці й державній безпеці», – сказав Х’ю Вільямсон. «Проте сама по собі релігійна приналежність не може вважатися таким доказом».

Поштамт Веселого попа
👍1514🤡14🤔2👎1🙏1
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
"Засвідчую Богом, що, крім Самого Бога, немає нічого у Всесвіті настільки сповненого Божественної сили і благодаті. Ніхто з людей не може збагнути своїм розумом те, що я бачив. Від Її (Богородиці) благодаті знемогло моє серце, знемагав мій дух. Якби в мене не було в пам'яті твоїх настанов, я вважав би Її за істинного Бога", - так писав священномученик Дионісій Аеропагіт, перший єпископ міста Афіни, своєму наставнику святому апостолу Павлу після зустрічі із Богородицею Марією.

Ми з вами не бачили, але кожен, хто молився до Божої Матері, неодмінно відчував Її підтримку й заступництво, бо чує Її Бог, як Найчистішу й Найсмиреннішу з людей.

Пресвята Богородице, зглянься на молитви й страждання українського люду, умоли Свого Сина, щоб зупинив лютого ворога, зберіг кожного нашого захисника, зцілив поранених, утішив стражденних і благословив миром та порозумінням всю Україну й кожного з нас.

Натхнення Пафнутія
🙏6128👍3🥴1
Сергій Бортнік з УПЦ пише:

«Взяв участь у обговоренні українського закону про "заборону РПЦ та афілійованих з нею структур" (тобто УПЦ).

Переважно брали участь представники американських та британських університетів.
Мій виступ стосувався більше ситуації на місцях. Згадав інцидент у Черкасах. Але говорив більше про ініціативу "Софійського братства". Вони і між собою (клірики і вірні УПЦ та ПЦУ) мирно співіснують, і інших до цього закликають.»

Далі - пряма мова з виступу п. Сергія:

«Я вважаю, що Україні потрібно відмовитися від цих двох крайнощів ексклюзивізму обох ієрархічних структур та шукати «середній шлях», який би передбачав співіснування обох церковних громад. Тому я хотів би розповісти вам про ініціативу «Софійське братство». Про його діяльність можна дізнатися з вебсайту, який підтримується як українською, так і англійською мовами. На сайті чітко зазначена основна мета: «Основним завданням Братства є всебічне сприяння міжправославному діалогу для досягнення єдності українського православ’я, консолідація зусиль і підтримка ініціатив православних християн, спрямованих на його розвиток».

Канал Веселий піп

Поштамт Веселого попа
26👍10😁7🤮6💊2👎1🤔1
​​У Кропивницькому одна з громад УПЦ перейшла на новоюліанський (новий) стиль.

Навіть зʼявився білборд, на якому зазначається інформація про те, що храм Благовіщення Пресвятої Богородиці УПЦ святкуватиме Різдво Христове 25 грудня і Хрещення Господнє 6 січня.

Така реклама заплутала місцевих мешканців. Як виясняло видання «Гречка», вони сприйняли це як те, що храм перейшов до ПЦУ.

У коментарі виданню священик храму о. Іван Верескун зазначив:

«Наша парафія безпосередньо прийняла рішення про запровадження нового новоюліанського календаря і вже відзначати Різдво Христове 25 грудня. Минулого року церква вирішила проводити богослужіння за новоюліанським календарем, але за побажаннями вірян, богослужіння проводитиметься і 7 січня».

Як же так? Як же святе канонічне православʼя? Як же думка місцевого єпископа? Як же о. Іоан спромігся таке вчинити?

Ларець відкривається просто: меценат цього храму поставив питання руба і сказав, що, або переходите на новий стиль, або завтра тут буде правити службу ПЦУ.

Місцевий єпископ УПЦ разом з о. Іваном одразу забули про «прєданія старцєв» і перевели храм на новоюліанський стиль.

Вітаємо парафіян, які тепер будуть святкувати Різдво з 10-ма автокефальними православними Церквами, католиками і протестантами.

Нам би кожній парафії УПЦ по такому меценату!

Канал Веселий піп

Поштамт Веселого попа
😁49👍41🔥16👎132🤔1
Архієреї УПЦ дали прочухана патріарху Кирилу.

Звернення архієреїв УПЦ опубліковані в мережі інтернет на сторінках єпархій ⬇️⬇️⬇️

Канал Веселий піп

Поштамт Веселого попа
👍22🤣19👎5😁3👏1
2025/07/13 11:25:31
Back to Top
HTML Embed Code: