Warning: Undefined array key 0 in /var/www/tgoop/function.php on line 65

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/tgoop/function.php on line 65
7645 - Telegram Web
Telegram Web
Протоієрей Георгій Коваленко з ПЦУ розказує:

«Ми бачимо потужний рух всередині Української Православної Церкви Московського Патріархату за те, щоб врешті-решт був розірваний звʼязок з Москвою. Цьому має допомогти нове законодавство, яке вже набрало чинності, але якісь юридичні процеси чи судові процеси розпочнуться ще за кілька місяців. Тобто це в якомусь сенсі уповільнює процеси, бо є сподівання у частини духовенства, вірних Московського Патріархату, що їхнє керівництво врешті-решт дослухається до голосу своїх вірних і зробить відповідні рухи, дії, щоб позбавитися звʼязку з Москвою. Тому цей процес триває в декількох напрямках, і він невпинний, хоч іноді багато кому хотілося б, аби це було швидше. Але все-таки церква досить консервативна, досить повільна спільнота, і треба з повагою і терпінням ставитися до цих процесів», – зазначив о.Георгій.

Канал Веселий піп
Написати Веселим попам
Ікона: Ісус показує астронавту, що вийшов у відкритий космос без страхового троса, в якому конкретно напрямку він полетить вічно борознити простори всесвіту.

Джерело: тг Токсик-ортодоксик

Канал Веселий піп
Написати Веселим попам
Китайці думають- що православні архієреї- жінки.

Ну таке…

Канал Веселий піп
Написати Веселим попам
Відповідь від ігуменії Серафіми - патріарху Кирилу.

Канал Веселий піп
Написати Веселим попам
Хто не напише «Амінь», той не спасеться!
#події #люди_братства
Братчики взяли участь у конференції «Державно-конфесійні відносини в Україні: стан та виклики»

Вчора, 5 грудня, представники Софійського братства (професор Юрій Чорноморець та свящ. Олександр Сорокін) взяли участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Державно-конфесійні відносини в Україні: стан та виклики», яка проходила у головному корпусі Українського державного університету імені Михайла Драгоманова.

Модератор заходу, Віктор Бондаренко, завідувач кафедри богослов’я та релігієзнавства УДУ, наголосив на важливості ініціатив Софійського братства, які, на його думку, несправедливо залишаються без належної підтримки з боку держави та православних Церков України. Для посередництва у справі примирення конфліктуючих Церков, професор запропонував розглянути можливість залучення держави та Вселенського Патріарха у якості медіаторів. Також він закликав УПЦ до більшої відповідальності, а ПЦУ до більшої великодушності у міжцерковному діалозі.

Докладніше: https://sofiyske-bratstvo.org/bratchyky-vzyaly-uchast-u-konferencziyi-derzhavno-konfesiyni-vidnosyny-v-ukrayini-stan-ta-vyklyky/
​​Едуард Бердник пише:

«Існує популярна історія про те як Миколай побив Арія.

В наш час "толерантності" вона звучить так освіжаюче, так правдиво, так "непричесано". От і святі кулаками захищають віру, подивіться!

Тільки є з цією історією одна біда. Якщо про Миколая ми маємо джерела з кінця 4 століття(!) тобто пару десятиліть після того як він жив, то історію про те як Миколай вдарив Аріанина ми маємо вперше з століття 14(!). Так вперше про це ми дізнаємось з латинського джерела яке виникло через тисячу років після переставлення Миколая.

І розказана ця історія, щоб виправдати, чому Миколая малюють без мітри (забрали в нього мітру через те що аріанина побив), а те що мітр тоді не носили... то таке.

Лише в 16 столітті аріанин став самим Арієм. (Посилання в коментарі).
Я чесно кажу, якщо ви потребуєте святого який дає ляпаса людям які вірять інакше ніж він - у нас є такі святі, але це не Миколай.

Коли розказуємо таку історію, то даємо Миколаю ляпаса, приписуємо йому те, що можливо хочемо або і робимо з іншими, виправдовуючи це Святим Миколаєм.

Хай святий Миколай буде приводом спомину про невинно увязнених, які потребують визволення, про хабарників які потребують викриття, про милосердя, а за ляпаси можна хвалити тих святих, які щось подібне робили, якщо вже так потрібно за це похвалити.»
?????????????
#актуальне
Дорогі друзі, нагадуємо вам про календар від Софійського братства на 2025 рік, який ми створили за двома стилями – новоюліанським (новим) та юліанським (старим)!

Щоб запустити його у друк нам потрібно оплатити 1000 примірників, зараз зібрано на оплату лише 295 календарів. Хто забув замовити – напишіть нам прямо зараз!

Багато людей звернулось до нас з проханням придбати один або декілька примірників, тому ми вирішили надати таку можливість всім бажаючим!

Одже,

Роздрібна ціна календаря – 95 грн.
Оптова ціна (від 20 шт.) – 64 грн.

Для замовлення пишіть у Телеграм: +38(066)6465603 – @kituna75

Вже скоро Різвяні свята та Новий Рік, а календар від Софійського братства стане чудовим подарунком, тому поспішайте!
Дарья Морозова пише:

«Ви подумайте, окаянні пцушники влаштували трапезу в Трапезному храмі!.. ТРАПЕЗНОМУ храмі, Карл! "Де завжди звучала молитва" - і дзвін келихів із кагором.

"Не вистачало тільки військових у гарнізонних храмах" - додає підписник ТГ Монолог.здєсь.»

Хто не зрозумів сарказму: трапезний храм будувався як місце трапези і молитви. Гарнізонні храми будувалися для опіки над військовими.
#цитата_дня
«Наших братів запитали: "За яким стилем ви служите?". І для них це "новий стиль" і "старий стиль". І коли ми перейшли на стиль, яким живе держава, то ми не відчули ніякої втрати від цього, але ми зберегли нашу добру прихильність і до тих, і до інших».

Преподобний Софроній Сахаров, Афонський і Есекський
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Трохи цікавого з ранку.

А як потрібно було вчинити?

Канал Веселий піп
Написати Веселим попам
о. Сергій Ющик з УПЦ, який постійно їздить на фронт і парафія якого біля Лаври, почав служити українською мовою:

«Академічний Воскресенський храм пам’яті загиблим та ветеранам Афганістану з дня свого нового відродження у 1991 році став особливим місцем молитви за воїнів, ветеранів та загиблих.
Пам’ятні дні військовослужбовців тут вшановуються перш за все молитвою за здоров'я та за упокій.

В День Української армії в храмі була звершена Божественна літургія та- заупокійна літія.
Сьогодні ми славимо Бога за Його милості до нас. І нині передаємо вітання усім оборонцям України, завіряючи усіх в щирості своїх молитов. Адже серед військовослужбовців є віряни нашого храму: сини, внуки, чоловіки; їх матері і батьки , хто щонеділі приходить в храм на богослужіння. Ми просимо у Бога мужності, сили та здоров'я для оборонців. А ще схиляємо в молитві голови в пам'ять про усіх загиблих у цій війні.

Особливістю цьогорічного богослужіння було те, що звершувалось воно українською мовою.

Щиро вдячні прихожанам храму, а також духовенству та хору Київської духовної академії за спільну молитву.»

Паканіч пив заспокійливе.

Канал Веселий піп
Написати Веселим попам
Тут нещодавно був день народження у Отця Отців, Пастиря Пастирів, Архієрея Архієреїв, нашого дорогого митрополита УПЦ Сергія Тернопольського.

Багато добрих слів було написано і сказано в адресу архієрея. Дійсно, він як справжній добрий пастир ніколи не залишав нікого в біді, завжди всім помагав. Навіть якщо хтось з отців десь оступився – все покривав любов’ю і прощенням.

Але до святкового торжества доведеться додати невелику ложку дьогтю. Митрополит Сергій – старець, великий молитвенник і зразок смирення, може й тому часом малодушнічає, коли треба проявити більше рішучості.

Просили священники Тернопільської єпархії свого архієрея замінити антимінси на нові, без підпису патріарха Кирила. Не всюди, хоча б там, де можуть забрати храми (подекуди цілими єпархіями міняють). І це якоби не проблема, митрополит регулярно їздить до Києва, бачиться з Блаженнійшим на Синоді. Чому він не чує священників – не знаю.

Але по всій Тернопільській єпархії УПЦ і досі антимінси підписані патріархом Кирилом Гундяєвим.

Можна було б підтримати заяву архієреїв по звільненні Синодом РПЦ владики Ілларіона. Це також помогло б відбиватися від нападок на Церкву. Митрополит Сергій знов промовчав. На кінець просили його священники вирішити якось питання з мобілізацією священників. Знов молитовне мовчання.

За останній місяць, перед днем народження архієрея, сталося кілька знакових і трохи незвичних речей. Програли суд по землі під кафедральним собором. Одразу митрополит Сергій пролив причастя. А ще через якийсь час розпався на частини архієрейський хрест.

Що б то могло означати?

Єпархію роздирають. ТЦК забирає священників. Храми і землю конфісковують. Хотілося б побажати митрополиту Сергію і уклінно попросити посеред свого молитовного подвигу знайти трохи більше часу і для його священників, пастви і справ земних.

Канал Веселий піп
Написати Веселим попам
Апостол Мунтян не боїться полоскатися в індійському океані!

Це-чудо!

Канал Веселий піп
Написати Веселим попам
2024/12/16 13:45:18
Back to Top
HTML Embed Code: