Warning: Undefined array key 0 in /var/www/tgoop/function.php on line 65

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/tgoop/function.php on line 65
7996 - Telegram Web
Telegram Web
Застеляли підлогу матрацами та клали все, що мали, щоб було тепліше. Монастирська трапезна працювала вдень і вночі. Годували всіх. Кухня працювала без перерви. Одна партія поїла – наступна приходила. Готували картоплю, каші, супи – що вже є. Із навколишніх будинків до монастиря теж приходили люди їсти, бо не було ні води, ні світла. Також черниці ходили до сусідніх житлових будинків довколо монастиря, дізнавалися, де живуть старенькі, немічні люди, яких залишили рідні. Їх теж вони провідували, носили їжу. Коли запаси харчів у монастирі скінчилися, то окремі парафіяни стали привозити хто що мав, щоб допомогти нужденним.

Є багато свідків, хто все це не тільки бачив, але й пережив особисто.

А ще, коли було розбомблено на Лісковиці водогін, то тисячі людей щоденно приходили в монастир за питною водою. Черниці цілодобово власним насосом за допомогою генератора качали зі свердловини питну воду і роздавали людям. Нескінченні черги людей не припинялися цілий місяць. Невдовзі старий генератор не витримав навантаження і згорів, насилу черницям вдалося придбати новий генератор (який тоді був на вагу золота), завдяки чому було поновлено закачування та роздачу питної води людям. Оскільки навкруги тривалий час не було електрики і тільки в монастирі був генератор, то сотні людей приходили в монастир підзарядити телефони. Черги на підзарядку телефонів також були цілодобові. Для багатьох це був єдиний шанс зв'язатися з рідними та з'ясувати, як і де вони, завдяки чому було врятовано чимало життів. А потім черниці ще й допомагали евакуювати біженців з монастиря до інших, більш безпечних районів, а самі знову і знову приймали в обителі нових біженців...

Це одна зі сторінок тепер вже героїчної історії оборони Чернігова від російських окупантів.

Кому цікаво, тут також є деякі свідчення про ті події:
1. https://www.0462.ua/news/3475983/hresnij-hid-cotiri-razi-na-dobu-pid-gradami-ta-bombami-z-litakiv-ak-zili-v-eleckomu-monastiri-pid-cas-oblogi-cernigova

2. https://m.gazeta.ua/articles/people-newspaper/_namagavsya-pishki-vibratisya-z-cernigova-jogo-vbili-okupanti/1076359

У ті жахливі березневі дні, коли російські окупанти намагалися взяти в облогу Чернігів та безперестанно бомбили околиці міста, монахині Єлецького монастиря проявили непідробний патріотизм та відданість Євангельським принципам. За це їм велика подяка, зокрема і від мене особисто.

До того ж, у монастирі одними з перших на Чернігівщині припинили поминати Кіріла Гундяєва. Монахині дуже сподівались, що минулорічний собор УПЦ у Феофанії таки проголосить повний розрив з РПЦ МП. За те, що їхнє церковне керівництво не справдило цих сподівань, чи винні ці старі і немічні черниці?

Сьогодні лунають заклики, що цих монахинь треба виселити, бо вони залишаються у послуху до церковного керівництва УПЦ, яке так і не розірвало канонічного зв'язку з РПЦ МП.

З одного боку - слушний докір до керівництва УПЦ. Однозначно, РПЦ МП, яка підтримує, благословляє, виправдовує та надихає війну рф проти України, не має більше права на існування в Україні. І жодних зв'язків з нею в Україні більше не може бути. Ініційовано відповідні законодавчі зміни, які мають врегулювати це питання у правовій площині. З іншого боку, цілком поділяючи вимоги про потребу повного розриву УПЦ з РПЦ МП та засуджуючи церковних функціонерів, які, не дивлячись на війну та численні жертви, і досі за будь-що намагаються приховати та зберегти канонічні зв'язки з релігійним центром у державі-агресорі, ніяк не можу погодитись, що відповідальність за це мають нести саме ці старенькі монахині, а не ті церковні функціонери, від яких реально залежить рішення про розрив УПЦ з РПЦ МП. Коли на великому заводі керівництво вчиняє протизаконні дії, то карають не простих робітників заводу, а керівництво. Має бути розрізнення між відповідальністю керівництва та простих людей. Як писав наш знаменитий чернігівець Михайло Коцюбинський: "коні не винні". Цей самий принцип має застосовуватись і в даному випадку. Виселити монахинь та закрити монастир простіше за все, а що далі?⬇️⬇️⬇️
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
👍3310😢3🤮1
Єдиний шлях до досягнення єднання українського православ'я - це діалог. Іншого шляху не існує. У цьому я глибоко переконаний, про що неодноразово казав, кажу і буду казати. Це є шлях Євангелія, шлях Любові, шлях Христа. Не є християнами ті, хто не прагне діалогу, а лише обвинувачує, незалежно від юрисдикційної приналежності. Попри всі складності, треба розвивати діалог. За допомоги тиску єднання не досягти ("насильно милим не станеш"). Не таким чином питання щодо релігії мають вирішуватись.

Серед монахинь Єлецького монастиря я не знаю "москалів" чи колаборантів. Вони є громадянки України, такі самі, як і тисячі інших чернігівців, зі своїми достоїнствами, вадами чи "тарганами в головах". Переважно це літні жінки, корінні уродженки Чернігівщини, наші землячки, які у найтяжчий період нападу російських окупантів засвідчили реальними справами свою відданість Україні.

В якості прикладу, кому цікаво, додаю тут біографію ігуменії Чернігівського Єлецького монастиря м. Марії (Макієнко):

Ігуменя Марія (Макієнко) народилася 28 серпня 1952 р. у с. Березне Менського району на Чернігівщині у глибоко релігійній родині. Її дідусь по матері — ігумен Мойсей (Галушко) — був сподвижником і співмолитовником прп. Лаврентія Чернігівського, ніс послух у Глинській пустині. У 1930-і роки він понад 10 років відбув у сталінських концтаборах, після виходу на свободу служив таємно по хатах. Двоюрідна бабуся - монахиня Євфрасія - була духовною донькою прп. Лаврентія Чернігівського, за його благословенням стала черницею. Батько м. Марії був ченцем на Святій Горі Афон в юрисдикції Вселенського Константинопольського Патріархату, наприкінці життя прийняв схиму, там же і помер. Мати ігуменії теж наприкінці життя прийняла схиму з ім’ям Марія. Рідний брат — ієромонах Макарій (Макієнко) - шанований на Афоні духівник, клірик Вселенського Константинопольського Патріархату, антипросоп і член Св. Кіноту Афону. Рідна сестра м. Марії — монахиня Катерина.
З 1975 року Марія (Макієнко) несла послух послушниці в монастирі, з 1987 року — інокині. У черниці м. Марія була пострижена афонськими отцями 1996 року з благословення ігумена Афонського Пантелеймонівського монастиря архім. Ієремії на кораблі поблизу берега Святої Гори Афон. Тривалий час виконувала послух благочинної Чернігівського Єлецького монастиря. Навесні 2021 р. обрана і 23 травня того ж року возведена у сан ігумені Чернігівського Свято-Успенського Єлецького жіночого монастиря.

P.S. На фото чернігівці під час облоги і бомбордувань міста у березні 2022 стоять у чергах у Єлецькому монастирі, щоб набрати питну воду, яку монахині качали зі свердловини за допомогою генератора. На фото видно, як за межами монастиря палає будівля, в яку влучили ракети російських окупантів. Фото Владислав Савенок , Володимира Розинка та інших очевидців, березень 2022. Також додаю фото поруйнованих російськими окупантами житлових будинків на "Подусівці" у Чернігові, звідки монахині Єлецького монастиря допомагали вивезти жінок та дітей, лютий-березень 2022.

P.S. Додам, що у цій ситуації однозначно провина керівництва УПЦ, яке в умовах війни так і не зробило реальних кроків з остаточного виходу УПЦ зі складу РПЦ МП, вигадуючи всілякі уловки, як цей зв'язок приховати і зберегти. Але явно не ці старі монахині винні, які тепер стають заручницями ситуації (((»

Канал Веселий піп
Написати Веселим попам
😢33🙏22👍61🥰1🤬1🤮1
2025/07/09 20:27:41
Back to Top
HTML Embed Code: