tgoop.com/vnotariusi/39
Last Update:
Я повинна вам зізнатися, у мене від вас є таємниці. Але вони не прості, а нотаріальні. Що саме можна назвати нотаріальною таємницею? Сукупність відомостей, отриманих під час вчинення нотаріальної дії або звернення до нотаріуса клієнта, в тому числі відомостей про самого клієнта, його майна, прав та обов’язків тощо. До речі, всі персонажі Внотаріусі є вигаданими, будь-який збіг з реальними людьми випадковий. Ну, добре, не зовсім так, але все ж таки історії з життя трохи видозмінені.
В законі України "Про нотаріат" є стаття 8, яка присвячена таємничкам. Тягар їх збереження лежить на нотаріусі, помічнику нотаріуса та в принципі на всіх особах, які хоч якось довідалися про предмет нотаріальної таємниці. Все що відбувається в нотаріусі, залишається в нотаріусі!
Тому повірте, нотаріальна контора – місце де вміють зберігати таємниці. Нерідко клієнти не зізнаються, навіщо вони прийшли. Напевно думають, що я візьму гучномовець, вийду на вулицю та заволаю: "Увага, тут чувак хоче оформити заповіт, всі почули? За-по-віт!" Одна з моїх задач, випитати все, щоб нотаріус не витрачав час на людей, яким я можу допомогти без його участі.
Тому, коли приходять особливо загадкові персонажі, я почуваю себе КДБшніцею на допиті. Саме в цей момент велика спокуса використати машинку для прошивання архіву не за призначенням.
І ось тут настав час поділитися з вами фразою, що дуже бісить: "Я з особистого питання". Це безапеляційне потрапляння в #блокнотНенависті. В мене дуже горить від цього і я вже почала огризатися, що по особистим питанням нотаріус приймає вдома в неробочий час. Так знаєте, що вони мені на це відповідають?! "Ну, добре, тоді я по нотаріальному питанню". Геніально!!!
Звичайно, ситуації бувають різні. Можливо там дійсно той випадок, коли зайві свідки не потрібні. Але якщо хочеш потрапити до нотаріуса, минаючи фейсконтроль у вигляді помічниці – будь ласка, запишись на консультацію. Ну, а якщо ви йшли повз і вирішили "проста спрасіть", то що ж, тоді без мене ніяк.
Насправді збереження нотаріальної таємниці – серйозна справа. Особи, винні в порушенні нотаріальної таємниці, несуть відповідальність у порядку, встановленому законом, а нотаріуса навіть можуть позбавити свідоцтва про право займатися нотаріальною діяльністю.
Нотаріус не має права бути свідком у суді щодо відомостей, які становлять нотаріальну таємницю, крім випадків, коли цього вимагають особи, за дорученням яких або щодо яких вчинялися нотаріальні дії.
Не всім і не про все нотаріус може надавати інформацію, що пов'язана з вчиненням нотаріальних дій. Довідки про вчинені нотаріальні дії та копії документів, що зберігаються у нотаріуса, видаються нотаріусом виключно фізичним та юридичним особам, за дорученням яких або щодо яких вчинялися нотаріальні дії. Перелік органів та строк надання інформації у інших випадках, розписаний в тій самій статті 8 закону України "Про нотаріат".
Внесення нотаріусом інформації до Єдиного реєстру довіреностей, Спадкового реєстру та інших єдиних та державних реєстрів, що функціонують у системі Міністерства юстиції України, не є порушенням нотаріальної таємниці. Скоро я вам розповім більш детально до яких саме електронних реєстрів у нотаріусів є доступ. А також, які є відкриті реєстри, для простих смертних.
BY В нотаріусі
Share with your friend now:
tgoop.com/vnotariusi/39