tgoop.com/vnotariusi/43
Last Update:
Без зайвих слів продовжимо знайомство з реєстрами.
🟦СПАДКОВИЙ РЕЄСТР
В спадковому реєстрі нотаріус: реєструє/скасовує заповіти; реєструє заведення спадкової справи (перед цим перевіряє чи робив померлий заповіт та чи не заведена вже спадкова справа, бо вона заводиться не за кількістю майна або спадкоємців, а після померлого, і зберігається в одного приватного нотаріуса або в державній нотаріальній конторі); реєструє свідоцтва про право на спадщину та спадкові договори. За спеціальною заявою можна дізнатися чи була заведена спадкова справа та про наявність заповіту, але тільки з паспортом та оригіналом свідоцтва про смерть. Якщо заповідач хоче перевірити чи робив він заповіт, тоді, потрібен тільки паспорт. Це достатньо закритий реєстр, тому в нього не вноситься інформація про те, на кого видавався заповіт та на яке майно. Реєструється тільки від кого, коли, за яким номером, на якому бланку, та який нотаріус посвідчив. Оформлення спадщини — одна з найцікавіших сфер нотаріату. Поступово буду відкривати для вас завісу в царство Аїда.
🟦ДЕРЖАВНИЙ РЕЄСТР АКТІВ ЦИВІЛЬНОГО СТАНУ ГРОМАДЯН
Нотаріусів приєднали до цього реєстру у 2017 році, але поки без функції реєстраторів. Так-так, саме "поки", бо вже декілька років нас "лякають", що функцію реєстрації шлюбів та розірвання шлюбу теж передадуть нотаріусам. Вже уявляю як човен з назвою "кохання" буде відпливати від нашого офісу у плавання під назвою "життя". Тепер у нотаріусів є можливість перевірити будь-які актові записи, але інформацію він може отримувати тільки для вчинення нотаріальної дії та формувати витяги для збереження в архіві. На запит клієнта інформація з цього реєстру не видається. Раніше перевірити у шлюбі людина чи ні, можна було тільки за штампами у паспорті, які зараз, до речі, вже не ставлять. Це був зовсім не надійний спосіб, бо були випадки коли штамп повинен був бути, а його чомусь не було. Зараз все теж не так просто. Через те що інформацію переносили котячими лапками з письмових носіїв, в реєстрі дуже багато помилок. Інколи знайти актовий запис — це ще той квест. Наприклад, свій актовий запис про народження мені вдалося знайти не одразу, бо в моєму прізвищі зробили дві помилки. Тому є можливість пошуку з символами: "_" - дозволить пропусти одну літеру, "%" - дозволить пропустити декілька літер. Тому інколи пошуковий запит виглядає якось так: П_тр_нк% П%р% П_тр%в_ч%.
🟦ЕЛЕКТРОННИЙ РЕЄСТР АПОСТИЛІВ
Щоб розповісти про цей реєстр, спочатку треба розібратися, що ж це за апостиль або як нещодавно видала одна клієнтка – апостИр. А перед цим потрібно розібратися з легалізацією документів. Існує два способи легалізації документів для використання за кордоном:
1️⃣ консульська легалізація (читати бюрократичне пекло);
2️⃣ проставлення апостиля (читати спрощена процедура легалізації).
Апости́ль — спеціальний штамп, що засвідчує дійсність підписів, статусу осіб, печаток; підтвердження підписів і печаток на офіційних документах апостилем робить ці документи чинними в усіх країнах-учасницях Гаазької конвенції 1961. Якщо вам цікава ця тема, більш детально з порядком підготовки документів для легалізації можна ознайомитися тут, бо як про це написати коротко і не нудно, я не змогла вигадати. З переліком країн-учасниць конвенції, які погодилися використовувати апостиль, замість бюрократичного пекла можна ознайомитися тут. В цьому переліку відмічені * чітери, які уклали договори про правову допомогу, відповідно до яких легалізація документів не вимагається (щодо Республіки Білорусь інформація не актуальна, тепер потрібно апостилювати документи). І все ж таки трохи про доступ нотаріусів до реєстру апостилів. Що вам потрібно знати? Якщо вам необхідно проставити апостиль на рішенні суду, документах, виданих органами реєстрації актів цивільного стану, та на нотаріальних документах, то ви це зможете зробити у нотаріуса. Ну, ось і все, що вам потрібно було знати про цей реєстр.
На солоденьке залишилися два реєстри-боси: Державний реєстр речових прав на нерухоме майно та Єдиний державний реєстр юридичних осіб фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
BY В нотаріусі
Share with your friend now:
tgoop.com/vnotariusi/43