tgoop.com/Denys_Smyhal/9324
Last Update:
📌 Енергетична стійкість
Попри 13 великих атак проти нашої енергосистеми минулого року, вона зараз працює стабільно і цілісно.
Важливий ефект дало збільшення можливості імпорту електроенергії з ЄС до 2,1 ГВт. На цей рік у нас заплановані важливі заходи із подальшого розширення фізичної спроможності імпорту електроенергії.
Два ключових завдання на цей рік — це відновлення та захист енергооб'єктів. У Фонді підтримки енергетики було акумульовано вже більше 1 млрд доларів, і ці кошти підуть на ці цілі.
Одночасно продовжимо розвиток розподіленої генерації. У 2024 році на довгострокових спецаукціонах було придбано допоміжні послуги об’єктів генерації загальною потужністю близько 600 МВт. Майже 500 МВт із них – це послуги нових об’єктів генерації, які мають з’явитися до жовтня цього року.
Також продовжуємо програму підтримки малого та середнього бізнесу, приватних домогосподарств та ОСББ щодо підвищення їх енергетичної автономності. Це безвідсоткові кредити, програма ГрінДІМ, програма «5-7-9», програми Фонду декарбонізації.
У державному бюджеті на 2025 рік також передбачено фінансування 13-ти інвестиційних проєктів у сфері енергетики на суму 54 млрд грн.
Важливим елементом стійкості енергетики залишається функціонування української ГТС, яка тепер працює в умовах нульового транзиту. Ми не планували і не плануємо підписувати жодних контрактів на продовження транзиту російського газу.
Одним із пріоритетних завдань на цей рік буде подальше збільшення видобутку газу, а також інвестиції в перспективні українські родовища. Валовий видобуток газу у 2024 року збільшився на 2,2% у порівнянні з 2023 роком — до більш ніж 19 млрд кубічних метрів.
Перед Міністерством енергетики та «Нафтогазом» поставлене завдання приділити особливу увагу розвитку концепції «Україна — газовий сейф Європи».
BY Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України
Share with your friend now:
tgoop.com/Denys_Smyhal/9324