tgoop.com/Konkretyka/1497
Last Update:
Чому в найближчому майбутньому Україна втратить свою моноетнічність?
ЗБІР НА ЗАРЯДНІ СТАНЦІЇ!
Мій пост: Як правила розділяють суспільство? І чому середньостатистичний українець не винен.
ООН дає вичерпну відповідь, заснувючись на даних про нашу народжуваність. В кінці століття може статися так, що нас буде не більше 10 млн. (в 2050 менше 30 млн.) і це без урахування міграційних потоків, які можуть погіршити ситуацію (або покращити, у разі продуманих політик).
Однак навряд сукупне населення України в умовному 2100 сягатиме 10 млн. Скоріш за все міграція збільшить його в 2 рази, але тоді половина населення матимуть змішане етнічне або расове походження. Фактично міста України зразка 2050-60 року будуть схожі на сьогоднішнє етнічне забарвлення Парижу чи Берліну.
Ще одним аргументом на користь етнічних змін є колосальне старіння корінного населення, що видно по цьому графіку. Себто темпи зменшення кількості населення в 300к+ будуть збільшуватись щорічно.
Трудова міграція, контроль за якою буде неминуче послаблений найближчому майбутньому, буде драйвером цих етнічних та расових змін. Фактично ми це вже можемо спостерігати. Зокрема, курєри, таксисти, ба навіть кухарі і в цілому сектор послуг все активніше залучатиме іноземців (зараз процеси тимчасово уповільнились). Далі ж включиться аграрний сектор, де ще до 2022 окремі бізнеси практикували залучення до сезонних робіт робітників з Центральної Азії.
Міграцію простимулює і вступ до ЄС, а, можливо, і НАТО за результатами цієї війни. Бо приєднання до цих блоків вплине на якість інститутів (бодай частково), інвестиційний клімат і, як наслідок, економічне зростання, якому потрібне молоде населення, тим самим зробивши державу більш привабливою для мігрантів. При цьому, у разі позитивних змін, частина втраченого населення може бути повернута і тоді сценарій буде не настільки катастрофічний.
Примітка: Економічні дива не відбуваються, коли у Вас більшість населення старші покоління. Тому, шанси наздогнати Польщу дуже примарні, якщо все і далі буде йти, як іде.
Щодо стимулювання народжуваності українців, то дешевих та простих політик немає (одну зі складних описував тут). Потрібне поліпшення якості інститутів в рази, докорінна зміна системи, яка буде орієнтована на цінності ХХІ століття та громадянина.
Епілог. На мій субєктивний погляд, демографічна криза та міграція за результатами цієї війни ставить крапку на проєкті моноетнічної держави. Скоріш за все, нам варто вже розробляти продумані політики інтеграції іноземців.
Можливо варто переглянути стартегію роботи з "Хорошімі рускімі" (часто мають українські корені до яких їх можна повернути) та політиками українізації, які повинні бути продуманими, а не копіпастом церкулярів царату. Також шукати способи стимулювати народжуваність, але для всього цього потрібний інший рівень еліт та політичних/економічних інститутів.
BY Konkretyka
Share with your friend now:
tgoop.com/Konkretyka/1497