tgoop.com/UAtaxesYou/972
Last Update:
🔎🌐Ще дещо про податкове майбутнє. Та до чого тут МВФ.
Всі точно чули про успішне завершення п’ятого перегляду програми розширеного фінансування, - “Механізм розширеного фінансування” (Extended Fund Facility, EFF), та отримання від МВФ Україною чергового траншу на суму $1,1 млрд.
💁♂️Водночас, як зазначив Ярослав Железняк, - «Окрім зовнішньої допомоги в Меморандумі також прописано, де уряд планує шукати внутрішні ресурси, якщо будуть проблеми з виконанням бюджету».
❓Про які міри йдеться в меморандумі?
Пише Ярослав Железняк
Ключова фіскальна міра – це підвищення основної ставки ПДВ. Власне те, що пропонували зробити вже зараз в податковому законі, але вирішили потягнути час🤷♂️.
➡️Крім того, прописані джерела збільшення бюджетних надходжень в більш віддаленому майбутньому. Найбільш конкретні:
▪️закон для врегулювання віртуальних активів (soft commitment розробити та зареєструвати його до кінця грудня),
▪️запровадження звітності інтернет-платформ (структурний маяк до кінця квітня).
Інші кроки, які не мають визначених термінів: прогресивне оподаткування ПДФО, реформа спрощенки, а також зміни до законодавства для гармонізації з Директивою ЄС про боротьбу з ухиленням від оподаткування (ATAD).
❓Про що власне варто знати?
🆕 Взагалі, під 5-й перегляд програми Україна суттєво оновила Меморандум про економічну і фінансову політику.
➕Додалося 11 нових структурних маяків.
Зокрема один з них:
🗓подання законопроєкту до ВРУ щодо вимог податкової звітності для операторів цифрових платформ - мова про Uber, Uklon, Glovo та ін. (до кінця квітня 2025).
Дискусії про це велись і раніше. Мінфін навіть проводив спільну зустріч з гравцями ринку на якій в тому числі обговорювалась концепція запровадження звітності щодо доходів користувачів цифрових платформ.
❓Про що цей новий структурний маяк?
Думками поділився Юрій Гайдай
До речі про Меморандум з МВФ. Там "жирний" структурний маяк про запровадження вимог податкового звітування для операторів цифрових платформ.
🔜Мінфін до кінця квітня має внести у Раду законодавчі зміни, які дозволять ДПС отримувати дані від операторів цифрових платформ та міжнародних органів про доходи фізичних осіб, які отримують доходи без реєстрації ФОП або використовують спрощену систему.
🕵️♂️І ці доходи будуть звіряти із задекларованими та донараховувати податки.
З огляду на відсил до Директиви DAC7, мова тут, вочевидь, не лише про сервіси таксі та доставки, а й про маркетплейси на кшталт Розетки та OLX, про Booking та AirBnB, та фріланс-платформи, в тому числі - іноземні.
Насправді, елегантне рішення. Продавцям та надавачам послуг через цифрові платформи легко залишатися "невидимими" для податкової. "Доганяти" їх дорого і неефективно, або треба вже зовсім жорстко закручувати гайки, а це завжди погано.
Цифрові ж платформи стоять на вході у цифрову економіку.
І, з одного боку, продавці та надавачі послуг нікуди від них не подінуться, альтернативні канали збуту часто відсутні.
А з іншого, самі цифрові платформи нікуди не подінуться від держави. Діалог з ними почався ще минулого року, якщо ухвалять дієвий механізм - будуть збирати дані та звітувати.
Це якраз про розширення бази оподаткування, замість подальшого підвищення ставок для вже існуючої бази.
BY Податки фіз осіб та ФОП
Share with your friend now:
tgoop.com/UAtaxesYou/972