tgoop.com/clauzuracourse/1316
Last Update:
Нагадав фейсбук сьогодні ще важливе питання: Я поділюся думками, як можна покращити комунікацій в нашій сфері, а це архіважливо, бо ми надаємо послуги. І хотілося б робити це екологічно.
🌳 зараз є дуже багато фахових спеціалістів по комунікаціям. Є коучі, консультанти, фасилітатори. Останні викликають найбільше запитань, хто то є, коли я говорю з колегами. Кожен має особливий напрямок роботи, тому легко знайти свою людину, яка допоможе тобі побудувати екологічну дискусію з громадою, замовником або власною командою.
Саме такий спеціаліст допомагав нам з роботою по фокус-групі власників. Це дозволяє зробити якісний проект, а не вважати, що ти, як архітектор, знаєш краще всіх, тому хай не виступають, ось три варіанти - обирайте.
Не соромтеся звертатися до професіоналів!
Чи хоча б послухати тренінг та повчитися, якісних програм та продуктів на ринку достатньо. Я постійно навчаюсь комунікаціям, особливо в сфері інтерв'ю.
🌳 чітко зрозуміти, яка мета у всіх учасників процесу. Це важливо зробити на початку процесу, щоб уникнути проблеми в кінці, коли строки і атмосфера в колективі будуть палати. Я дійшла до головної сходинки в кар'єрі архітектора, до ГАПа, тому знаю, про що кажу.
В команді завжди є людина, мета якої бути пораніше вдома, щоб побути подовше з дітьми.
Є людина передпенсійного віку, що довше обробляє інформацію і в принципі не поспішає, бо її мета - відчути себе потрібною.
Є ентузіаст, який більше всіх кіпішує і сидить допізна, бо його мета показати свою значимість і попросити більшу зарплатню.
Є людина-інтроверт, що може зробити весь проект сама і не хоче працювати в команді, її мета - самадхі.
Є стажер, який стидається розповісти, що в очі не бачив, як робити розгортку по вентканалах, і його мета - не вилетіти хоча б цей тиждень, бо мама вже всім хизується його престижним місцем роботи.
І цим всім особистостям в кінці місяця потрібно видати пакет креслень, який не є їх пріоритетом. Тому керівник, який не зрозуміє цінності колективу та не вибудує засновану на них взаємодію, буде о 12 ночі з висунутим язиком сам скріплювати пакети документації. Я не вірю в рожевих поні, і в те, що команда може сказати, що у них одна мета - зробити крутий проект. Це пастка. Всі ми дуже сильно егоїсти, але з цим можна працювати, якщо усвідомити.
🌳 усвідомити і тримати фокус уваги на співрозмовнику, а не на собі. Бо архітектор або дизайнер дуже талановита людина, яка все прекрасно придумає, в якійсь момент зрозуміє, що знає кращий спосіб, ніж було задекларовано, та зробить саме так. Фокус потрібно зберігати на потребах та цінностях клієнта. Дуже прекрасно відчувати клієнта, я про це зроблю окремий пост, про сенситивну архітектуру, але легше просто запитати.
Або зробити швидку модельку і показати альтернативу, чи відгукнеться вона.
🌳 чути іншого. То окрема історія. Бо зазвичай, коли хтось говорить, ти його спочатку чуєш, потім чіпляєшся за ідею, намагаєшся її не впустити та втрачаєш зв'язок з розмовою. На цей випадок спеціально для архітекторів і дизайнерів в кафе є серветки, а у вас в сумочці ручка) Якщо думка на мільйон, то можна швидко замалювати її, попередньо сказавши про це. Але в більшості випадків краще відпустити цю ідею. Я сама ще так не вмію, але буду вчитись. Просто відпустити і бути в розмові. Можливо в кінці ви разом прийдете до кращого варіанту.
🌳 зворотній зв'язок з людиною. Це те, що болісно. Ми бачили на цьому тижні історію з закладом, де зворотній зв'язок був неочікуваним. Є професійний етикет, який не дозволяє нам розповідати в суспільний простір про проекти, які ми переробляли або доробляли за колегами, бо вони не були зручними або замовника не почули вірно. Трапляється, що через роки щось поводить себе не так, як потрібно. Дуже важливо відслідковувати цей процес. Я не ідеальна, щоб бути безпомилковою. Життя надає нам помилки для досвіду.
Знову ж таки це питання мети та фокусу.
BY Клаузура
Share with your friend now:
tgoop.com/clauzuracourse/1316