tgoop.com/golostserkvy/8293
Last Update:
‼️ПРОПОВІДЬ. НЕДІЛЯ ПРО МИЛОСЕРДНОГО САМАРЯНИНА
Во ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь.
Господь — наш Творець. Він нас створив і промислительно піклується про Своє творіння, даючи всьому «життя, і дихання, і все» (Діян. 17:25). Він — наш Бог і Спаситель, вічний, всевідаючий, безмежно благий і всемилостивий, Який викупив нас хрестом і кров’ю Свого Сина. Як чадолюбивий Отець, Господь хоче, щоб ми були подібні до Нього, нагадуючи, що ми на землі не даремно, — ми тут для того, щоб навчитися жити у вічності.
Сьогоднішня євангельська історія розповідає нам, як цього досягти.
Один законник, іспитуючи Спасителя, запитав: «Учителю, що мені робити, щоб наслідувати життя вічне?» Господь відповів йому: «У законі що написано? Як читаєш?» — тобто, як ти розумієш закон. Законник відповів: «Возлюби Господа Бога твого всім серцем твоїм, і всією душею твоєю, і всією силою твоєю, і всім розумінням твоїм, і ближнього твого, як самого себе» (Лк. 10:27).
Любов до Бога є першою і найважливішою основою морального людського життя. Серце людини має властивість віддаватися тому, кого полюбило, прагнучи уподібнитися до улюбленого об’єкта. Серце, яке любить Бога, наповнюється Його благодаттю, добротою та людинолюбством, прагнучи до богоподібності. Душа такої людини просвітлюється й узріває Бога; природні сили просвітлюються, стаючи добрими. Якщо ми любимо Бога всім нашим розумінням, то наші пізнавальні сили наповнюються Божественним розумом, а думки й бажання — Божественною правдою.
Сам Господь і святі отці навчають, що любов до Бога проявляється у благочестивому християнському житті: у послуху, вдячності, молитві, ревності до Бога, пам’яті про Нього та виконанні животворчих Христових заповідей: «Це є любов до Бога, щоб ми дотримувалися Його заповідей» (1 Ін. 5:3).
Люблячи Бога, ми повинні любити ближнього, як самого себе. Господь, будучи безмежно благим, є люблячим Отцем не лише для нас, але для всіх людей, заповідаючи: «Сонцю сходити на злих і добрих» (Мф. 5:45). Святий апостол Іоанн Богослов говорить: «Якщо Бог так возлюбив нас, то і ми повинні любити один одного» (1 Ін. 4:11).
Христос каже: «Так поступай і будеш жити» (Лк. 10:28).
Законник, знаючи заповіді, але бажаючи виправдати себе, запитав: «А хто мій ближній?» (Лк. 10:29). На це питання Господь відповів притчею про чоловіка, який, йдучи з Єрусалиму до Єрихону, потрапив до рук розбійників.
Троє людей проходили цією дорогою. Священник, який мав би бути зразком любові до ближнього, просто пройшов повз. Левіт, знавець Писання, підійшов, подивився на пораненого, але теж пішов далі. Тільки самарянин, зневажений і відкинутий юдеями, проявив милосердя. Він залікував рани постраждалого, відвіз його до гостиниці й подбав про нього.
Господь запитав: «Хто з трьох був ближнім для чоловіка, який потрапив до розбійників?» Законник відповів: «Той, хто вчинив милість». Спаситель сказав йому: «Іди і роби так само».
Сьогодні Христос навчає нас любові — любові, якою любить Бог. Він закликає нас бути милосердними, творити добро всім, хто цього потребує. Одне тепле слово чи сердечна увага можуть змінити життя людини, зцілити її рани та привести до Бога, у Якому наше спасіння.
Не слухачі Слова Божого спасуться, але ті, хто його виконує. Так поступаючи, за словом Спасителя, ми стаємо дітьми Божими. А де Бог, там Царство Небесне, там повнота життя, яке починається на землі й триває у вічності.
Автор: прот. Миколай Боровський
На сайті: https://rivne.church.ua/2024/11/23/propovid-nedilya-pro-myloserdnoho-samaryanyna/
BY Рівне. Голос Церкви
Share with your friend now:
tgoop.com/golostserkvy/8293