tgoop.com/hrmsreda/7
Last Update:
Принцип Парето
20% продуктів, що вживаються для харчування, утворюють 80% жирів. Ми носимо всього 20% одягу, який є у нашому гардеробі. У 80% аварій лише 20% водіїв винні у ДТП. Правило 80/20 можна знайти скрізь.
1897 року італійський економіст Вільфредо Парето підрахував, що 20% англійських сімей володіють 80% усіх грошей. Він же перевірив це правило на зеленому горошку у своєму саду: 20% стручків дають 80% урожаю.
Принцип Парето можна сформулювати так: у будь-якій ситуації завжди є меншість, яка виявляється важливішою та кориснішою, ніж усі інші.
На практиці:
- у бізнесі: 20% клієнтів приносять 80% прибутку. Причому 80% продажів здійснюється лише по 20% найменувань продуктової лінійки.
- у HR-сфері: 20% персоналу створюють 80% результату.
- у житті: не всі наші щоденні завдання однаково важливі. З десяти справ, які були заплановані, є дві важливіші за вісім.
Днями натрапила на думку Перрі Маршала (одного з провідних експертів з Google AdWords, засновника консалтингової компанії в галузі інтернет-маркетингу), який на особистому досвіді виявив взаємозв'язок між прокрастинацією та принципом Парето.
У статті Перрі каже: "20% зусиль дають 80% результату – все це працює і тоді, коли ти прокрастинуєш, і замість задуманого починаєш видаляти старі імейли або поливати сад. Як тільки внутрішній прокрастинатор каже мені перевірити Твіттер або погладити сорочки замість того, що я планував, я вже знаю, що те, чим я планував зайнятися, є гарною ідеєю, і я перемикаюся на неї.
Справа не в тому, що ми не хочемо працювати. Насправді ми боїмося роботи, яка спричинить значні зміни. Багато хто з нас бояться успіху".
____
Ми ніколи не переробимо всі справи, але справимося з 20%. Іншими словами, не упускайте з уваги основну мету і орієнтуйтеся на основний результат, адже головне не в тому, щоб докласти максимум зусиль, а в тому, щоб направити їх точно в ціль.
@hrmsreda
#менеджмент
BY Оля Пачесна та доказовий менеджмент
Share with your friend now:
tgoop.com/hrmsreda/7