tgoop.com/long_telegram/488
Last Update:
Два способи подолати страх порожньої сторінки
Часто найскладніше в написанні тексту — почати писати його. Звичайно, найкращий мотиватор — це зовнішній дедлайн. Але що робити, якщо його немає або навіть він не допомагає?
Два лайфхаки, які допомагають мені:
▪️Постійно щось занотовувати. Коли з’являється ідея тексту, не чекати ідеального моменту, коли зійдуться усі зірки, а почати записувати думки в нотатнику чи навіть у збережених повідомленнях телеграму. Або навіть записати собі аудіоповідомлення. Потім із них буде значно простіше написати повний текст, ніж з нуля.
▪️Використати ChatGPT чи інший ШІ-чатбот. Публікувати тексти, згенеровані ШІ — харам. Але почати розмову з чатботом на потрібну вам тему корисно: він може наштовхнути на якусь цікаву ідею. Можна почати з простого запиту «Я пишу текст на тему X. Згенеруй план із п’яти пунктів». Звичайно, якщо тема специфічна і вузькоспеціалізована, треба буде дати трохи більше контексту.
📍Приклад: коли я пишу статті англійською мовою на основі інтерв'ю, згодовую транскрипт інтерв'ю Claude (ШІ-чатбот, який краще працює з великими текстами, ніж ChatGPT) і прошу згенерувати кілька основних тез розмови.
Останній запит звучав так (разом із ним ішов pdf-файл із розшифровкою інтерв'ю):Here's the interview I conducted. Based on it, I want to write a piece on [TOPIC NAME]. Suggest the most interesting and important highlights on this topic I should include in my article.
BY Long Telegram
Share with your friend now:
tgoop.com/long_telegram/488