tgoop.com/oldyorktimes/129
Last Update:
Країна року за версією The Economist
Країни також мають свої New Year’s resolutions та підсумки року. Британське видання The Economist представило свою щорічну символічну нагороду країні, яка досягнула найбільшого прогресу за минулий рік. Переможець — Узбекистан!
Вітаємо узбекистанців і розповідаємо, чого вони добилися в цьому році. А також згадуємо, які ще країни добилися значного прогресу і заслужили згадки від The Economist (та Old York Times!).
🏅🇺🇿 Узбекистан — на твердому першому місці. За останніх кілька років у країні пройшли небачені раніше демократичні зміни. Недавно Узбекистан був класичною диктатурою з ув’язненими опозиціонерами, таборами праці та нульовою свободою слова. Після смерті президента Іслама Керімова, який правив країною з часів розпаду СРСР, у 2016 році до влади прийшов тодійшній прем’єр Шавкат Мірзійоєв.
Спочатку нічого не пророкувало різких змін, але у 2018 році Мірзійоєв почав впроваджувати швидкі й доволі радикальні демократичні реформи: припинив примусову робочу працю, значно спростив перетин кордону, закрив сумнозвісний найбільший табір для в’язнів та дозволив в’їзд міжнародним журналістам. Досягнення у припиненні примусової праці настільки масштабні, що The Economist порівнює їх зі скасуванням рабства.
📌 Крім Узбекистану, згадки заслуговують ще принаймні три країни:
🇲🇰 Північна Македонія пішла на багато поступок у 2019-му. Вона змінила назву своєї країни з Македонії на Північну Македонію, щоб примиритися з Грецією. Раніше Греція блокувала вступ Македонії в ЄС та НАТО через назву останньої — вона була співзвучна з назвою грецького регіону; на думку греків, ця назва була спробою зазіхнути на їхні території. Після зміни назви відносини між обома країнами покращилися, а перед Північною Македонією відкрилася можливість вступити до ЄС та НАТО.
🇸🇩 Судан пережив багато радикальних змін цього року. Масові демократичні протести призвели до відсторонення закоренілого диктатора Омара Аль-Башира, який був причетний до етнічних чисток в Дарфурі та інших злочинів проти людства. Новий уряд пообіцяв провести повноцінні демократичні вибори за наступні три роки. Багато хто побоюється, що нові гравці залишаться такими ж, як і Аль-Башир, і не підуть на повноцінні зміни. Тим не менш, це великий крок для Судану та демократії у Африці.
🇳🇿 Нова Зеландія значно більш розвинута, ніж інші країни в цьому списку. Однак цього року там відбулася велика трагедія — терорист Брентон Таррант здійснив стрілянину в мечеті у місті Крайстчерч. 51 людина загинула, ще 49 були поранені. Це стало величезним шоком для такої спокійної країни, як Нова Зеландія. Утім, уряд країни зміг продемонструвати, як потрібно справлятися з такою кризою.
Замість розпалення ворожнечі, прем’єр-міністр Нової Зеландії Джасінда Ардерн заявила, що атака на мусульман трактується як атака на всю країну. Це звучить як очевидне правильне рішення, але було особливо важливо на фоні все більшого притіснення мусульман в Індії, Китаї та інших країнах, яке ми спостерігали у 2019 році.
Після теракту у Новій Зеландії майже відразу заборонили продаж напівавтоматичної зброї, і уряд викупив тисячі гвинтівок у громадян. Швидкість і рішучість, з якою Нова Зеландія це зробила, значно відрізняється від інших розвинутих країн на кшталт США, які десятиліттями не можуть справитися з проблемами обігу зброї та озброєного насильства.
Захар
#підсумкироку
BY Old York Times
Share with your friend now:
tgoop.com/oldyorktimes/129