tgoop.com/oldyorktimes/512
Last Update:
Чому так багато російських генералів загинули в Україні
На початку війни генерал-лейтенант російської армії Яков Рєзанцев хвалився, що війна проти України закінчиться за кілька годин. Через місяць закінчилося його життя: 24 березня ЗСУ завдали удару в Чорнобаївці по передовому командному пункту 49-ї загальновійськової армії, яку він очолював.
Він не один російський генерал, який вже на концерті Кобзона. Крім нього, за місяць повномасштабного російського вторгнення в Україні загинули ще п’ять генерал-майорів і один генерал-лейтенант. А також чимало старших офіцерів: полковників та підполковників.
Це безпрецедентна цифра — скажімо, за двадцять років американської війни в Афганістані загинув лише один американський генерал (і то не на полі бою). Генерали є найвищими військовими командирами, які командують великими військовими з’єднаннями; їхні життя гарно охороняють.
Як пише The Economist, найближча історична аналогія — найгірші місяці німецько-радянської війни вісімдесят років тому. Тоді гинуло стільки ж радянських генералів, скільки зараз російських: приблизно шість щомісячно.
У чому причина? Одна з них — централізованість російської армії. Молодші офіцери у російських збройних силах не є настільки ініціативними та самостійними, як у арміях НАТО. Тому, в умовах російських невдач в Україні, генералам доводиться брати справу в свої руки і мікроменеджерити війська на місці. Тут не допомагає також низький моральний стан російських солдатів.
Крім того, українська армія приділяє особливу увагу старшим та вищим офіцерам російської армії. За повідомленнями Wall Street Journal, українська розвідка має окрему команду, яка визначає місцезнаходження російських командирів: генералів, пілотів, артилерійських командирів. В умовах, коли Росія має чисельну перевагу, це допомагає українцям пріоритезувати ресурси — а також успішніше вести інформаційну війну.
Як українцям це вдається? Зокрема тому, що у російської армії проблеми з безпечними комунікаціями. Як нагадує BBC, росіянам не вистачає спорядження для захищеної комунікації, тому вони часто змушені використовувати незашифроване радіо та звичайні мобільні телефони.
BY Old York Times
Share with your friend now:
tgoop.com/oldyorktimes/512