tgoop.com/presbyter_iurius/1068
Last Update:
... Найпізніше до низки великих свят було включене свято Покрову Пресвятої Богородиці. Отримавши широке розповсюдження в слов’янських країнах, воно практично незнайоме Церквам грецької традиції. Перша згадка про свято з’являється тільки наприкінці ХІІ на початку ХІІІ ст., а перші чинопослідування належать до рукописів не раніше XIV століття.
Питання, де саме було встановлене це свято, ще не вирішене. Були припущення, що в Києві, у Володимиро-Суздальській Русі, але жодне з них не набуло загального поширення.
Під час побутування в слов’янських країнах Студійського уставу богослужіння звершувалося без особливої пишності. Тільки із введенням Єрусалимського уставу й після перегляду низки свят, це свято почали звершувати зі всенічним бдінням. Оскільки цього дня звершуються пам’яті прп. Романа Солодкоспівця та ап. від 70-ти Ананії, то часто устав пропонує з’єднувати цього дня пам’ять Покрову з пам’яттю цих двох святих. Досі Службова Мінея дає варіативність цього свята і вказує, що звершення всенічного бдіння в цей день можливе, якщо благословляє настоятель.
У грецьких церквах це свято з’являється тільки 1869 року, під впливом руського богослужіння, і святкується з набагато меншою урочистістю ...
©️ Великі свята // Афанасій (Стрельцов), архім. Історична літургіка… К., 2024. С. 269-270.
BY прεсвѷтεръ Юрїй
Share with your friend now:
tgoop.com/presbyter_iurius/1068