tgoop.com/silukr/510
Last Update:
Запізнілий опис тактики формувань ПВК "Вагнер" в боях на околицях Бахмута. Зверніть увагу на те, що це один з варіантів тактики стрілецьких боїв, яка застосовувалася у конкретних умовах та за конкретних обставин.
Почнемо власне з цих самих умов і обставин. Мова йде про період, коли все ще була багнюка. Про бій, який відбувався вдень (вночі тактика організмів має свої особливості). На нашій ділянці фронту бої відбувалися здебільшого в лісосмугах, садках і посадках. Місцевість в цьому районі - це поля, дороги, лісосмуги. Це обмежує маневри підрозділів до певних патернів та звужує кількість маршрутів для пересування і атак. Чистим полем звісно ніхто не атакує, бо це дуже невигідно для наступаючих. Всі прагнуть заховатися серед дерев, щоб їх не бачили.
Отже, організми ходили на штурм групами по 10-12 чоловік. Декілька разів під час дорозвідки ми зафіксували їхню роботу. Група розбивається на малі групи. 2-3 людини. Вони рухаються до вказаної точки перед позиціями ЗСУ щоб зайняти максимально вигідні позиції для штурму.
Багато з вас напевне бачили наше відео, яке ми передали Юрію Бутусову. Там показано схему на прикладі конкретного бою.
Переглянути можна також тут:
https://youtu.be/thnXTAmSZbQ
Організми розбиваються на двійки та трійки і повільно рухаються в бік наших позицій. Вони прикриваються рослинністю, користуються тактичною ходою, зменшують силует під час руху щоб залишатися максимально непомітними. Враховуючи відсутність "зеленки", повністю непомітними з повітря вони бути не можуть. Проте, з позицій на землі часто помітити цей рух дуже важко.
Основна ціль штурмової групи - захопити нашу позицію та вибити нас звідти. В даному випадку діяло 11 організмів. Три двійки рухалися до позицій з фронту. Трійка і двійка намагалися зайти збоку.
Вони підбиралися максимально близько щоб скоротити відстань вогневого контакту. Цікаво те, що коли ми вперше зафіксували штурм (десь за тиждень до цього бою), ми в силу відсутності достатнього досвіду, навіть не одразу зрозуміли що відбувається. Зафіксували одну-дві групи по 2-3 людини. Тоді ми все одно попередили наших на позиціях, що в їх бік хтось рухається. Виявилося , що це був повноцінний штурм. Просто тоді організми йшли дуже широкою лісовою смугою і зафіксувати всі малі групи ми не могли фізично.
Проте тепер організми змушені були рухатися двома більш вузькими смугами дерев та кущів, які краще прострілювалися з наших позицій. 6 організмів підібралися по фронту і вступили в стрілецький бій. Наші хлопці відстрілювалися, позначивши свої вогневі позиції. Натомість 5 організмів намагалися зайти в наш лівий фланг. Зазвичай штурмовики прагнуть підійти на відстань кидка гранати, щоб швидко знешкодити оборонців у окопах чи шанцях.
Проте наші тоді були попереджені про те, звідки йшла друга група. Зав'язався короткий стрілецький бій і організми відступили в зарослі. Зафіксувавши наші вогневі позиції зі своїх дронів, організми почали обстрілювати їх з міноментів та станкових гранатометів. І готувалися до нового штурму й намагалися вибити наших знову і знову.
Якщо подивитися відео бою, то видно, як працюють організми. Як рухаються, видно підготовку. Саме тому мене дратує бравада в стилі "зеки воюють, хі-хі ха-ха". Знаєте, за три тижні людину можна навчити працювати на полі бою і навіть отримати результати.
На що я ще звернув увагу. В цих посадках існують позиції, на яких перебувають організми. Вони там копають, щось носять, охороняють. Але я думаю (скоріш за все так і є), що на штурм ходять інші. Вони виходять на роботу в заданих точках, рухаються до наших позицій та починають штурм.
Це також до питання "скоро морози і усі москалі замерзнуть в окопах". Я думаю, в тилу у організмів достатньо можливостей тримати своїх штурмовиків в умовах, які не знижують їх придатсності до роботи. Решту питань вирішує логістика до місця роботи.
Сподіваюсь, те відео подивилося багато військових і комусь воно допомогло в роботі, підвищило шанси на виживання в бою з організмами.
BY Сіль
Share with your friend now:
tgoop.com/silukr/510