tgoop.com/thinktankces/2557
Last Update:
🌾 Експорт зерна в цьому сезоні зменшиться на 12-15% через посуху
👉 Учора ми провели подію, присвячену огляду економіки у серпні зі спецтемою 一 посуха та її вплив на врожай та економіку України. Далі переказуємо ключові тези спікерів, а подію в записі можна подивитись за посиланням.
Наталія Шпигоцька, старша аналітикиня інвестиційної компанії Dragon Capital, підготувала макроекономічну оцінку цьогорічного врожаю (радимо подивитись презентацію, доступну на сайті ЦЕС):
💬 «Східні, південні та частково центральні області найбільше постраждали від високих температур і дефіциту опадів. Врожай соняшника впав на 18% в порівнянні з попереднім роком, а сої — на 25%.
Загальний вал врожаю зернових та олійних культур в Україні цього року скоротиться приблизно на 10%, до 74 млн тонн. Втім, цього буде достатньо для забезпечення продовольчої безпеки України та підтримання експорту.
Щодо експорту варто враховувати й інші фактори, такі як стабільність роботи портів та динаміку цін на зернові культури. Очікується, що експорт зерна в цьому сезоні зменшиться на 12-15%, до 48-50 млн тонн».
Вʼячеслав Чук, комерційний директор «Астарта-Київ», цукрового гіганта, розповів про підготовку компанії до зими, зокрема про автономну генерацію електроенергії:
💬 «Цукрові заводи в Україні забезпечені турбінами, що генерують електроенергію з пари, яка утворюється під час виробництва цукру. Також відходи від виробництва у вигляді жому чи меляси конвертуються у біогаз. Наш переробний соєвий завод повністю працює на біогазі. Переконаний в тому, що пройдемо цю зиму».
Тетяна Адаменко, керівниця відділу агрометеорології Українського гідрометцентру:
💬 «На сьогодні ми стикнулись з однією з найбільших літньо-осінніх посух за останні роки. За оцінками Українського гідрометцентру, близько 70% площ, які планувалося засіяти озимими культурами, постраждали від посухи. Втім, сіяти можна і до початку жовтня, тому ситуація з урожаєм наступного року може покращитись».
Тарас Висоцький, перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України розповів про плани уряду щодо нестабільних кліматичних умов.
💧 Зокрема, це програма інвестицій у меліорацію. Аграрії можуть отримати до 50% компенсації витрат на відновлення або будівництво систем поливу, а на придбання дощувальних машин — до 25% компенсації. Також планується відновлення державних меліоративних систем. Крім цього, уряд працює над впровадженням агрострахування.
📌 Подивитись запис події та презентацію огляду економіки за останній місяць від експертів ЦЕС можна за посиланням.
«Що з економікою?» 一 канал Центру економічної стратегії | підписатися
🟢 Ми в Instagram
BY Що з економікою?
Share with your friend now:
tgoop.com/thinktankces/2557