tgoop.com/ukr_pravda/4112
Last Update:
Як та навіщо Ілон Маск втручається у політику європейських країн?
Власник соцмережі Х та один із ключових союзників Трампа несподівано вирішив відволіктися від американської політики на користь європейської – тепер він завзято пропагує ультраправі рухи у ключових країнах Європи. Чи діє він самостійно, чи "підігрує" Трампу – питання відкрите. А ось як це може вплинути на подальшу політику Білого дому? Розповідаємо:
1. Маск був присутній у Мар-а-Лаго під час візиту туди в грудні угорського премʼєра й давнього шанувальника Трампа Віктора Орбана. Також відомими є дружні відносини між Ілоном Маском та італійською премʼєркою Джорджею Мелоні, які почались задовго до кампанії Трампа.
2. Але такі компліменти й дружні відносини в Маска зарезервовані лише для тих, кого він вважає своїми друзями. Німецького канцлера Олафа Шольца Маск назвав спершу просто "ein Narr" ("дурень"). А потім, після наїзду авто на різдвяний ярмарок у Магдебурзі – ще й "некомпетентним дурнем", який має "піти у відставку негайно".
3. А ось хто опинився у фаворі Ілона Маска – то це ультраправа "Альтернатива для Німеччини", яка, на його думку, тільки й здатна "врятувати" країну. У самій партії вже розповіли, що підтримують контакт із Маском, й він сам нібито висловив зацікавленість у політичній програмі "АдН". І вже цього тижня особисто поспілкується зі співлідеркою політсили Алісою Вайдель, номінованою на посаду канцлера Німеччини від ультраправих. У своїй підтримці "Альтернативи для Німеччини" Маск навіть опублікував цілу колонку на підтримку партії.
4. Остання хвиля нападок Маска спрямована проти премʼєра Британії Кіра Стармера. Повʼязана вона з діяльністю організованих банд часто мігрантського походження, які домагалися до дітей з початку 2000-х років. Кір Стармер, який у 2008-2013 роках був генпрокурором Британії, очолював розслідування діяльності цих банд. Нещодавня відмова британського уряду поновити розслідування дала Маску підстави говорити, що Стармер – "співучасник зґвалтування Британії".
5. Є у Маска і британський аналог "Альтернативи для Німеччини" – ультраправа Reform UK на чолі з євроскептиком Найджелом Фараджем. Фарадж уже зустрічався з Маском і навіть обговорював можливість фінансових пожертв на користь Reform UK. Щоправда, буквально напередодні мільярдер сказав, що Reform UK потребує нового лідера, а Фарадж не має "того, що потрібно" для цього.
6. Близькість Маска до Трампа і несподівано помітна роль, яку він відіграє в його команді, не може не порушувати питання: наскільки те, що пише мільярдер, є саме його думками, а не позицією Трампа? І чи впливатимуть його нинішні суперечки на майбутню зовнішню політику США? Зрештою, що саме мотивує Маска активно висловлюватися щодо питань зовнішньої політики? Одна з версій – бізнес-інтереси. Або ж Маск, можливо, просто промацує ґрунт для майбутнього президента США, налагоджуючи співпрацю з тими, кого Трампу хотілось би бачити при владі.
BY УП. Кляті питання

Share with your friend now:
tgoop.com/ukr_pravda/4112