tgoop.com/veseliy_pip/7604
Last Update:
У зв'язку з початком різдвяного посту вирішив нагадати про те, як він взагалі з'явився 🙂
"Цікава інформація про появу традиції Різдвяного посту потрапила на Фейсбук-сторінці богослова Геворга Казаряна.
Як вважають, з'явився цей пост у його нинішньому 40-денному вигляді у монастирях сиро-яковитської церкви (тобто серед тих, хто не визнав рішення 4 Вселенського Халкідонського собору та розірвав Євхаристичне спілкування з Візантійською православною церквою).
Якимось не зовсім зрозумілим чином ця практика почала проникати до православних монастирів інших помісних церков. Хоча й викликала цілком резонні сумніви: чому така світла подія, як народження Спасителя, повинна передуватися скорботою (з якою асоціюється пост)?
Скажімо, той же Великий Піст логічно пов'язаний зі Страсним Тижнем і Розп'яттям Христа, Його стражданнями та смертю. Таке ж богословське обгрунтування традиції постити в середу і п'ятницю - день зради і день смерті.
Але яким сумом може бути сповнений той день, коли у світ прийшов Спаситель – Світло миру, Радість усім людям та Слава Божа?
І хоча традиція все-таки закріпилася, майже шість століть (аж до 12 століття) дотримувалися цієї посади лише ченці.
Навіть на Константинопольському соборі, скликаному за патріарха Лука в 1168 році, не було знайдено достатніх історико-богословських обґрунтувань для того, щоб зробити Різдвяний пост обов'язковим для мирян.
Він мав, можна сказати, рекомендаційний характер і не мав чітко окреслених часових кордонів: єпископи могли скорочувати його тривалість.
Відомий каноніст 12-го століття патріарх Феодор Вальсамон взагалі стверджував, що і Різдвяний, і решта трьох постів (Петрів, Преображенський і Успенський), не тільки необов'язкові для ченців і мирян, а й у принципі не повинні тривати більше одного тижня, оскільки головним постом у житті Церкви є Великий сорокоденний піст.
І лише з часом церковні пости набули того вигляду, який нам звичний. Оскільки саме час стирає сенс будь-якої дії та події, підміняючи його традицією”.
#новини_від_підписників
Канал Веселий піп
Написати Веселим попам
BY Веселий піп
Share with your friend now:
tgoop.com/veseliy_pip/7604