tgoop.com/zeigarnikeffect/4719
Last Update:
Кілька цитат з тексту:
За даними ACLED, за останні 12 місяців (станом на липень 2024 року) Україна стала країною з найбільшою кількістю насильницьких подій. У середньому фіксувалося понад 791 випадок політичного насильства на тиждень, і це чверть усіх подій політичного насильства у світі. Україна також була найсмертоноснішою: офіційно зареєстровано понад 37 303 загибелі. З екологічного погляду втрати не менш вражаючі. Для справедливості слід зазначити, що нині Палестина посідає перше місце за масштабом конфлікту й загрозою для цивільного населення.
—
Україна не була повністю відсутня на цьогорічній Manifesta. Одним із її висловлювань стала фотографія Іри Лупу (Ira Lupu) у кластері "Балансування конфліктів", представленому в модерністській Casa Gomis. Це місце було зачинене до фестивалю і для відвідувачів її відкриття стало справжнім подарунком.
Саму фотографію розмістили в одній із гостьових або спальних кімнат вілли. В описі зазначалося: "У своїй роботі, пов’язаній із війною та конфліктами, Лупу прагне встановлювати зв’язки, протистояти проблемам і сприяти зціленню — як колективно, так і особисто. Її підхід не є нав’язливим, а вдумливим і споглядальним, продовженням "розумного ока", а не прямим документуванням звірств".
—
Друга згадка України нині була у відео Дзиги Вертова "Одинадцятий рік" про будівництво Дніпровської ГЕС, представлене на локації Las Tres Chimeneas. Відреставроване відео було надане Довженко-Центром.
—
Враховуючи, що для цього випуску, як і для попереднього, був оголошений опен-кол для проектів, на питання, за яким прнципом обиралися участники, вона відповіла, що учасники обиралися передусім з тих, кого куратори знали і чиї роботи вважали відповідними до концепції, а вже потім через заявки опенколу.
***
Для мене висновок очевидний: змагання у тому, хто більша жертва — непродуктивне. Завжди знайдуться ті, у кого цифри більше та гучніша підтримка. Ті ж палестинці інтегровані у західний культурний простір вже багато десятиліть. Ніхто нікому нічого не винен.
До чого, як на мене, закликає ця стаття: треба інтегруватись у західні процеси і закріплюватись там, щоб українців знали куратори, та щоб українці працювати із різноманітиними темами та концепціями.
BY Зейгарнік Ефект
Share with your friend now:
tgoop.com/zeigarnikeffect/4719